Výzdoba

Pestujte svoje vlastné semená zeleniny

Pestujte svoje vlastné semená zeleniny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každý, kto pestuje zeleninu na záhrade, by mal zeleninu nielen zbierať, ale aj semená. Nemusíte preto kupovať nové semená každý rok.

Nemusíte kupovať semená zeleniny

Paradajky chutia obzvlášť dobre tento rok? Bolo by skvelé, keby ste tieto chutné paradajky mohli pestovať budúci rok. Funguje to veľmi ľahko. Všetko, čo musíte urobiť, je zber semien. Toto samozrejme funguje aj s mnohými inými druhmi zeleniny. To nielen ušetrí peniaze na semenách, je to tiež veľa zábavy. Tu je návod.

Takto môžete vyhrať semená

Vest Zber zrelého ovocia:

Najprv potrebujete zrelé ovocie požadovaného typu zeleniny. Zrelé ovocie môžete vždy rozoznať podľa tela mäkkého ovocia. Zberajte však len plody, ktoré najlepšie zodpovedajú vašim očakávaniam. Zberajte vždy iba zdravé rastliny, pretože choroby sa môžu prenášať aj semenami.

❷ Odstráňte semená:

Teraz nakrájajte zeleninu a semená lyžičkou opatrne odstráňte. V závislosti od zeleniny ju môžete tiež podržať nad miskou a vytlačiť ju. To funguje napr. veľmi dobré pre paradajky.

❸ Nechajte semená kvasiť:

Ak je v jadre stále buničina, nemusíte ich nevyhnutne odstraňovať. Vložte všetko do nádoby s vlažnou vodou, vložte ju na teplé miesto a počkajte niekoľko dní. Hmota potom začne kvasiť. Semená sa potom oddelia od dužiny a ponoria sa na zem.

❹ Semená umyte:

Keď sa všetky semená potopili k zemi, jednoducho lyžicu z buničiny, ktorá pláva nad ňou. Potom semená vložte do jemného sita a umyte ich.

❺ Suché semená:

Potom vložte semená do sucha na papier na pečenie, do kávového filtra alebo na nejaký kuchynský papier. Teraz musíte sušiť na vzdušnom mieste pri teplote okolo 25 stupňov.

❻ Semená skladujte tmavé:

Po zaschnutí semien je najlepšie dať ich do vzduchotesného pohára. Potom ju vložte na suché a tmavé miesto. Už budúcu jar môžete semená použiť na pestovanie chutnej zeleniny. Ak nechcete používať semeno budúci rok, nie je to problém. Skladované v suchu a dobre uzavreté, trvá asi päť rokov.

dôležité:
Ak sú semená staršie ako päť rokov, je najlepšie pred výsevom vykonať zárodočný test (pokyny nájdete tu). Týmto spôsobom môžete zistiť, či sa oplatí zasiať.

Video Tutorial:Komentáre:

 1. Anguysh

  myslím, že sa mýliš. Som si istý. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 2. Daiktilar

  Why is there?

 3. Kristoffer

  Nemáš pravdu. Budeme o tom diskutovať. Write in PM.

 4. Bran

  It is grateful for the help in this question how I can thank you?Napíšte správu