Inštrukcia

Trvalky na leto

Trvalky na letoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Trvalky skrášľujú každú záhradu a nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Pri nákupe by ste sa mali opýtať na správne miesto.

Trvalky sú optickým obohatením záhrady. Rastú veľmi hojne a niekedy kvitnú veľmi dlho. Pri výsadbe trvaliek by ste však mali vždy venovať pozornosť tomu, kedy sú kvety trvaliek a ako vysoko sa môžu dostať.

K dispozícii je v letných mesiacoch trvalky, ktoré môžu ešte v budúcom roku ukázať krásny kvet.

Phlox, záhradné maky, slnko nevesta a loosestrife kvitnú v júni a júli. Dahlias, aconite, goldenrod a jesenné astry sú známe pre august a september. Ale existuje mnoho ďalších trvaliek, kde musíte nájsť vhodnú kombináciu.

Ľahká starostlivosť o trvalky
Trvalky sa vo všeobecnosti ľahko ošetrujú a budúci rok prechádzajú pôdou samy osebe. V zime mnohé odrody úplne zamrznú a stratia svoje listy. Ak v záhrade vytvoríte niekoľko vytrvalých a kombinovaných trvaliek, môže to poskytnúť veľmi pekný obrázok a vždy budete mať čo ponúknuť.

Venujte pozornosť umiestneniu
Miesta však majú odlišné požiadavky. Niektorí kríky dávajú prednosť tieňu a iní milujú slnko. Preto pri kúpe rastlín musíte byť dobre informovaní. Najmä nepoužité rohy môžu byť ozdobené trvalkami.


Video: Receptář prima nápadů Trvalky - Floxy (August 2022).