Tipy a triky

Urobte zo záhradného jazierka detskú poistku

Urobte zo záhradného jazierka detskú poistkuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradný rybník je pekná vec, ale nebezpečná pre deti. Pri plánovaní rybníka je tu potrebné vybaviť alebo zamyslieť nad bezpečnosťou najmenších.

Chrániče rybníkov chránia napr. pred utopením

Znovu a znovu sa ponúka rovnaká podívaná: zapnete televíziu alebo otvoríte noviny a ste konfrontovaní so strašnými správami - dieťa sa utopilo v záhradnom jazierku! Je ťažké si predstaviť, aké zlé to musí byť pre rodinných príslušníkov. Týmto tragickým nehodám sa dalo predísť. Koniec koncov, existuje dostatok spôsobov, ako urobiť záhradný rybník detským. To nezahŕňa iba ostražité oči rodičov. Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako môžete zachrániť život vášho dieťaťa.

Tieto bezpečnostné opatrenia zachraňujú životy

Variant 1 - správne naplánujte rybník:

Ak si chcete ako prvé vytvoriť záhradný rybník, pri plánovaní premýšľajte o bezpečnosti svojich detí. Najlepšie je vždy sedieť na rybníku s mierne svahovitou bankou. Ak do neho vaše dieťa spadne, nezačne sa okamžite potopiť do hĺbky, ale potom sa môže ešte postaviť a prípadne sa zachrániť. Okraj by mal byť tiež vyrobený z prírodných kameňov. Na rozdiel od dreva a dlažobných kameňov nie sú za mokra také klzké. Viac tipov na plánovanie rybníka nájdete tu.

Možnosť 2 - oplotenie nehnuteľnosti:

V zásade by nemala chýbať jedna vec: záhradný plot. Koniec koncov, ste tiež zodpovedný, ak nemáte vlastné deti. Konkrétne, keď iné deti môžu vstúpiť na záhradu. Jednoduchá záhradná brána, ktorá nie je uzamknutá, nie je pre deti neprekonateľná. Preto by ste sa mali ubezpečiť, že váš majetok je oplotený dostatočne vysoko a tiež zvoliť záhradné dvere, ktoré nemôžu deti prekonať. Okrem toho to musí byť vždy uzavreté.

Variant 3 - oplotenie záhradného jazierka:

Môžete tiež oplotiť záhradný rybník. Toto sa odporúča najmä v prípade, že máte malé deti sami. Koniec koncov, tiež chcú hrať na záhrade. A akokoľvek zvedaví ako tí najmenší, samozrejme chcú tiež preskúmať záhradný rybník. Aby ste sa nemuseli vždy báť svojich detí a aby ste ich mohli na chvíľu nechať mimo dohľadu, je najlepšie oplotiť sa v záhradnom jazierku. Určite to nevyzerá pekne, ale v konečnom dôsledku ide o bezpečnosť vašich detí.

Nemusíte robiť ani veľa práce. Postačí plot z kovu, plastu alebo dreva. Nepotrebuje ani nadáciu. Mala by však byť vysoká najmenej jeden meter, aby na ňu deti nemohli vyliezť. Ak nenájdete plot obzvlášť krásny, potom ho jednoducho zelený pomocou popínavých rastlín alebo okrasných tráv.

Možnosť 4 - použite sieť / sieť rybníka:

Na trhu sú tiež špeciálne rybníky, ktoré je možné pripevniť priamo pod hladinu. Keby malo dieťa spadnúť do rybníka, nespadlo by a odvrátilo sa nebezpečenstvo. Môžete získať informácie o tom a ako to vyzerá, napr. na www.teichgitter.de. Alternatívne môžete použiť aj konštrukčné oceľové mriežky.

Na trhu sa nachádzajú aj tzv. Osobné ochranné siete pre rybník. Tieto siete na pokrytie rybníka sú dostatočne stabilné na to, aby chytili dospelých. Môže stráviť mnoho rokov nad rybníkom bez toho, aby ho hniloba UV žiarením alebo vodou. Viac informácií o týchto sieťach nájdete na Schutznetze24.de.

Možnosť 5 - použite výstražné zariadenie:

Ak máte občas len malé deti, zvyčajne nechcete venovať veľa úsilia, koniec koncov, deti tam nie sú každý deň. Pre všetkých sa odporúča použiť výstražné zariadenie. Je to dvojdielny poplachový systém, ktorý sa skladá z vysielača a prijímača. Vysielač pláva na hladine vody, keď je prijímač v blízkosti. Ak vysielač zistí pohyb na vodnej hladine, do prijímača sa vyšle signál a spustí sa alarm. K dispozícii je výstražné zariadenie, napr. tu.