Výzdoba

Výsadba čučoriedok - naše tipy

Výsadba čučoriedok - naše tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa potulujete po prírode, tu a tam nájdete čučoriedky. Ale nemusíte to hľadať. Môžete tiež zasadiť čučoriedky vo vlastnej záhrade.

Môžete tiež zasadiť čučoriedky do vedra

Tí, ktorí radi jedia čučoriedky (nielen čučoriedky), jedia nielen nízkokalorické, ale robia aj niečo pre svoje zdravie. Čučoriedky majú mnoho výhod. Na jednej strane znižujú poškodenie buniek, na druhej strane znižujú riziko vzniku rakoviny. Ale to nie je všetko. Čučoriedky sú tiež zázračným liekom na pokožku. Zabraňujú predčasnému starnutiu pleti a pomáhajú proti celulitíde a akné. Majú tiež protizápalový účinok.

Celkovo vzaté, malá modrá bobule je skutočný zázračný liek. A môžete si to dokonca sami pestovať na záhrade. Keďže zaberá málo miesta, je čučoriedka vhodná aj do malých záhrad. Okrem toho sa čučoriedka ľahko ošetruje. Pri pestovaní musíte vziať do úvahy iba niekoľko dôležitých bodov.

Toto je správne miesto pre čučoriedky

Čučoriedky majú radi teplo. Preto by ste si mali zvoliť slnečné miesto, ale je chránené pred extrémnym počasím a vetrom. Na mieste by nemal byť stály vietor, inak pôda vyschne príliš rýchlo.

Pokiaľ ide o podlahu, mala by byť dobre odvodnená. Ideálna je zmes záhradnej pôdy, piesku a kompostu. Pôda musí byť tiež málo vápna, pretože príliš veľa vápna zaisťuje, že korene už nemôžu absorbovať dôležité živiny. Najlepšie je vyskúšať pôdu (pokyny nájdete tu), aby ste zistili, či je pôda vhodná pre čučoriedky.

Môžete tiež pestovať čučoriedky v črepníku. Musíte si však uvedomiť, že kvetináč musí byť dosť veľký a musí mať dostatok odtokových otvorov, aby sa zabránilo zamoknutiu.

Ako správne zasadiť čučoriedky

Najlepšie je pestovať čučoriedky na jar. Presnejšie povedané, po ľadových svätých, keď už nie je možné očakávať viac mrazu. Potom by ste mali vykopať výsadbové otvory s priemerom pol metra, do ktorých sa vložia čučoriedky. Udržujte výsadbovú vzdialenosť jedného metra. Ak by ste chceli zasadiť čučoriedky do vedra, mal by mať priemer približne 50 centimetrov. Rastliny čučoriedok sú pomerne ploché a pôdou sa iba voľne pokrývajú.

Ako sa správne starať o čučoriedky

Zavlažovania:

Čučoriedky potrebujú veľa vody. Ak vyschnú iba nepatrne, uvidíte to okamžite na listoch. Tieto potom okamžite vyschnú. Kvety a bobule však môžu spadnúť. Takže musíte čučoriedky pravidelne zalievať, aby pôda zostala pekná a vlhká. Najlepšie je používať iba stojatú vodu, pretože normálna voda z vodovodu je často príliš tvrdá. Najlepšie je však používať dažďovú vodu.

Hnojenie:

Ak chcete pre čučoriedkové rastliny urobiť niečo dobré, môžete im na jar (okolo apríla) poskytnúť hnojivo. Ideálne je špeciálne hnojivo pre čučoriedky (dostupné napr. Tu). Prípadne môžete použiť aj rododendronové hnojivá. Kedy sa musí uskutočniť ďalšie hnojenie, závisí od použitého hnojiva. Najlepšie je postupovať podľa pokynov výrobcu.

Rezanie:

V skutočnosti nepotrebujete rezať čučoriedky. Má však zmysel používať záhradnícke nožnice asi každých päť rokov a staré výhonky rezať blízko zeme. To dáva mladým výhonkom väčšiu silu. Pri prerezávaní však nemajte byť príliš radikálny, pretože čučoriedka to vôbec nemôže tolerovať.

Zima:

Ak sa zima blíži pomaly, musíte do domu priniesť čučoriedky, ktoré ste vysadili do vedra. Vyberte zimu bez mrazu, ale nie príliš teplú miestnosť. Stále musíte zalévať v zimných mesiacoch, ale už to nie je tak veľa. Uistite sa, že nedochádza k zamrznutiu.

Po vysadení čučoriedok do postele sa odporúča rastliny prikryť slamou, kôrovou mulčou, štetcom alebo záhradným rúnom. Sú dobre chránené pred chladom.Komentáre:

 1. Enceladus

  What a sympathetic phrase

 2. Gabriel

  In my opinion, it is an interesting question, I will take part in discussion.

 3. Kigall

  Bravo, great idea and timely

 4. Akinor

  Nie všetko pochopil.Napíšte správu