Nápady a inšpirácia

Zalejte trávnik správne - ako to funguje!


Najlepšie je ráno

Trávnik trpí suchosťou, najmä v lete. Preto je dôležité, aby ste vedeli, ako na to Zalejte trávnik správne potrebuje. Mnoho „milovníkov záhrady“ potom vezme záhradnú hadicu alebo zavlažovací systém a nechá ľadovo studenú vodu stekať na už poškodený trávnik, pokiaľ je na oblohe stále vysoko slnko.

Keď svieti slnko, neperte ho
Potom je prekvapený, že namiesto sviežej zelene sú na podlahe viditeľné iba hnedé a holé škvrny. Prvé heslo je: „Drž sa ďalej od kohútika, keď sa na teba slnko usmieva“. Pretože slnečné lúče spôsobujú, že kvapky vody vyzerajú ako horiace poháre.

Najlepšie je ráno
Trávnik by ste preto mali zavlažovať iba vtedy, keď slnko už nesvieti. To znamená, že trávnik môžete zalievať ráno alebo večer. V skorých ranných hodinách sa rosa hromadí cez noc, ale to nestačí na udržanie trávnika počas dňa dostatočne vlhkého.

Preto by ste mali trávnik zalievať ráno. Toto je tiež omnoho efektívnejšie, pretože večer sa voda už tak rýchlo neodparuje a pleseň sa môže v noci vyvíjať. Ani večerné zalievanie nezapadá do prírodného toku prírody. Ak sa budete držať trochu, budete si môcť vychutnať zdravý trávnik.