Ponúk

Výsadba záhradných orchideí - musíte byť opatrní!

Výsadba záhradných orchideí - musíte byť opatrní!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Väčšina ľudí pozná orchidey iba ako izbové rastliny. V záhrade sa však darí aj orchideám. Ale iba vtedy, ak ich vysádzate a staráte sa o ne správne.

Medzi najobľúbenejšie záhradné orchidey patrí dámske papuče

Orchidey boli kedysi považované za neobrábateľné, a preto boli veľmi drahé. V dnešnom svete to však vyzerá úplne inak. Každý môže dostať krásne rastliny do záhrady a vychutnať si pohľad na tieto jemné rastliny. Pretože teraz existujú záhradné orchidey, ktoré tiež prosperujú v našich zemepisných šírkach. Najznámejšie sú dámske papuče a orchidea. Kvety týchto dvoch druhov orchideí sú krehké a na záhrade skutočný pútač. Avšak iba vtedy, ak im dáte správnu starostlivosť a zasadíte ich na správnom mieste.

Kedy kvitnú záhradné orchidey?

Rastlina strieľa na jar a potom vytvára svoje kvety. Nové korene sa však vytvoria po vyblednutí. Zdravé rastliny kvitnú hojne, čo vždy ohromí milovníkov záhrad. Kvet je obzvlášť krásny, keď okolo záhradných orchideí položíte mŕtvu kôru. To vytvára príjemné prostredie.

Ako správne pestovať záhradné orchidey

Poloha:

Za žiadnych okolností by ste si nemali ako miesto zvoliť slnečnú intenzívnu južnú stranu, ale skôr tieňovú stranu vašej záhrady. Záhradná orchidea sa jej páči skôr tienisté a chladné. Severná strana vášho domu je preto ideálnym miestom.

Poschodie:

Okrem toho by pôda nemala byť zakrytá koreňmi stromov alebo kríkov. Okrem toho nesmie byť príliš mokrý, pretože zamokrenie poškodzuje korene. Vďaka rozšírenému ílu alebo pemze môžete z hľadiska vlhkosti vyrovnať zem.

Výsadba:

Vykopte otvor asi 20 centimetrov hlboký a naplňte ho asi do polovice rozšíreným ílom alebo pemzou. Potom vložte záhradnú orchideu do diery a naplňte všetko pôdou. Potom zľahka nalejte.

Ako sa správne starať o záhradné orchidey

Hnojenie:

Vo voľnej prírode nie sú orchidey príliš náročné. Potrebujete napr. ani veľa živín. Preto ich nesmiete príliš oplodniť. Pretože potom sa môže stať, že korene zomrú. Najlepšie je zásobovať záhradné orchidey orchideovým hnojivom iba každé štyri týždne počas fázy rastu. To znamená: ak vidíte, že záhradné orchidey začínajú nové výhonky alebo listy, môžete začať hnojiť. Mali by ste sa zastaviť, keď kvitnú orchidey.

Zavlažovania:

Ak ste na jar zasadili záhradné orchidey, musíte ich v prvom roku veľmi dobre zalievať. Od druhého roku môžete orchidey zaliať spolu s ostatnými záhradnými rastlinami. Toto je obzvlášť dôležité v prípade sucha. Podlaha nesmie nikdy nikdy vyschnúť. Nemalo by však dôjsť k zamrznutiu.

Zima:

Záhradné orchidey papučky a orchidey rodu sú odolné až do -20 stupňov Celzia. Na jeseň ustúpia na hibernáciu. Rastliny je potrebné pestovať iba vtedy, keď zhnedli. Neskôr to nemôže ublížiť, ak položíte na rastlinu vrstvu listov alebo vzduchom priepustnú rúno.Komentáre:

 1. Gardatilar

  What a good question

 2. Olivier

  Aká fráza ... super, skvelý nápad

 3. Sloane

  Ďakujem pekne za pomoc s týmto problémom. Nevedel som to.

 4. Claudio

  je pozoruhodné, že toto je vzácna fráza

 5. Aldis

  Tipy na správy

 6. Stevenson

  Vynikajúca odpoveďNapíšte správu