Záhradné tipy

Ruže sa množia odrezkami

Ruže sa množia odrezkami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Propagácia odrezkov je veľmi jednoduchá

Ruže môžu byť veľmi chúlostivé rastliny, ktoré je ťažké množiť alebo vylepšovať. Obzvlášť záhradné centrá majú tendenciu rafinovať rastliny. Existuje však aj iná možnosť, a to to Ruže sa množia odrezkami.

Rozmnožovanie odrezkov je však oveľa ľahšie uskutočniteľné ako vylepšovanie. Táto metóda je zvlášť užitočná pri kríkových ružiach, horolezeckých ružiach alebo rastlinách krycích rastlín.

Najlepší čas na rezanie odrezkov je v lete od konca júna do konca augusta. Vyberú sa ružové výhonky s čerstvo vyblednutou kvetinovou hlavičkou.

Rozmnožujte ruže odrezkami v 6 krokoch

 1. Odrežte výhonok s čerstvo vyblednutou kvetou. Umiestnite záhradnícke nožnice priamo asi 3 milimetre pod piate oko. Mimochodom: kvety sa počítajú smerom nadol.
 2. Vyblednutý kvetinový pohár sa odstráni rezom tesne nad listami pod ním. Zostávajú iba vrchné listy (vysvetlené tu na obrázku).
 3. Pôda by mala byť voľná a bohatá na humus. Nikdy nepridávajte kompost, pretože to môže spôsobiť, že rezanie bude zle zakorenené.
 4. Teraz vložte rezanie hlboko do zeme, aby zeme vyzeral iba zvyšný pár listov. Uistite sa, že ste si vybrali miesto na strihanie, ktoré ráno dosiahne iba slnko.
 5. Teraz zakryte rezanie prázdnou konzervovacou nádobou. Prázdna fľaša s PET vodou to isté. Urobte to odrezaním spodnej časti fľaše a vyvŕtaním niekoľkých malých otvorov v hrdle fľaše. Potom dajte fľašu spolu s vekom cez rez.
 6. Rezanie sa nakoniec musí pravidelne zalievať. Zem nesmie byť príliš vlhká ani príliš suchá. Ak používate poháre ako skleník, musíte ich každú chvíľu zdvíhať a potom vetrať odrezky tak, aby sa nehnilo.

➤ Nezabudnite, že dokončenie korene trvá dlho. Preto by sa nemalo presadiť na miesto určenia najskôr v budúcom roku. Aj keď ruža vykazuje veľa výhonkov, korene sú stále veľmi slabé.


Video: Ako sa správne starať o ruže NOVÁ ZÁHRADA (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Wakiza

  It's easier to say than to do.

 2. Bobbie

  Prepáčte, toto mi celkom nesedí. Kto iný môže navrhnúť?

 3. Kolya

  Excuse, I have thought and have removed a question

 4. Bearnard

  Môžem odporučiť zastavenie na webovej stránke, ktorá má v tejto veci veľa článkov.

 5. Arik

  Don't pay attention!

 6. Zenon

  Bravo, this rather good idea is necessary just by the way

 7. Stephen

  Odpoveď, znamenie ducha :)Napíšte správu