Výzdoba

Skimmia - vždyzelená balkónová rastlina na zimu


Ak chcete zo svojho balkóna vyťažiť viac a na jeseň av zime sa chcete pozrieť aj na pekné rastliny, je dobré získať Skimmiu (Skimmie).

Skimmia dodáva farbu balkónom

Trocha farby je pre nás dobrá najmä v chladnom období - u Skimmien ju určite nájdete pred oknom. Táto rastlina vyzerá veľmi podobne ako vavrín, ale líši sa v červených bobuliach. Je vždyzelená, a tak zaisťuje čerstvú zelenú na balkóne alebo terase, a to aj v zime.

Ak sa nechcete obísť bez bielych, nádherne voňavých kvetov na jar a tmavo červených bobúľ na jeseň av zime, na balkóne si dajte dve odumreté a uistite sa, že ide o samčiu a samičiu rastlinu. Toto je jediný spôsob, ako niesť pekné bobule. Mimochodom, nie sú toxické. Skimmie je tiež ideálne na terasu a balkón, ak máte malé deti.

Ako správne zasadiť Skimmiu

❖ Poloha a pôda:

Skimmia sa cíti najpohodlnejšie na mieste v čiastočnom tieni. Priame slnečné svetlo je pre nich jed. Takže vždy vysádzajte odstredivku do svetlého tieňa. Môžete ich tiež použiť napríklad na výsadbu stromov.

Ak chcete kultivovať Skimmiu v vedre, je najlepšie zvoliť ako substrát rododendron alebo rašelinovú pôdu. V posteli Skimmie preferuje rastlinnú pôdu bohatú na humus, ktorá je dobre odvodnená a vzdušná.

❖ závod Skimmia:

Ak by ste chceli vysadiť Skimmiu v posteli alebo vedre, je najlepšie to urobiť v máji po ľadových svätých. Skimmie môžete vysadiť aj na jeseň, ale potom nemá dostatok času na to, aby sa etablovala na svojom novom mieste skôr, ako sa začne zimná sezóna. Skimmia umiestnite správne do postele:

  1. Pôdu v posteli zmiešajte s kompostom.
  2. Teraz vykopajte dostatočne veľkú dieru.
  3. Vložte skimúliu, dobre ju obklopte pôdou a vodou.

Ak si chcete nechať Skimmia v vedre na terase alebo balkóne, potrebujete hlinenú vedro s dnom v spodnej časti. Skimmie je potom správne zasadená do vane:

  1. Na dno vedra umiestnite odtok štrku alebo hliny.
  2. Potom mu dajte nejaký rododendron alebo pôdnu pôdu.
  3. Vložte rastlinu a zľahka stlačte pôdu.
  4. Potom nalejte dobre.

Ako sa správne starať o Skimmiu

❖ Pour:

Korenová guľa Skimmia by nikdy nemala úplne vyschnúť. To by bol koniec závodu. Preto je najlepšie ich pravidelne zalievať dažďovou vodou. Podlaha by mala byť suchá pred ďalším zalievaním.

Od augusta alebo septembra by ste mali čím ďalej tým viac znižovať množstvo polievania, aby sa pred zimou nevyvinuli žiadne mladé výhonky. Inak by v chladnom období aj tak zmrzli. V zime by ste mali vodu trvať iba v dňoch bez mrazu.

❖ Hnojenie:

Pokiaľ ide o hnojenie, v Skimmii nemusíte robiť veľa práce. Stačí, ak pravidelne kompostujete do pôdy od apríla do septembra.

Na druhej strane odbytky v vedre potrebujú trochu tekutého hnojiva každých 14 dní. Zmiešajte s vodou podľa pokynov výrobcu a potom vylejte zavlažovaciu vodu priamo ku koreňom.

❖ Rezanie:

So Skimmiou nemusíte nikdy vyrezávať nožnice na prerezávanie, pretože rastlina u nás rastie veľmi pomaly. Pravidelne odstraňujte mŕtve drevo a nežiaduce sekundárne výhonky. Inak stačí odstrániť vyblednuté kvety.