Sadenice

Rezané viac kvitnúce ruže

Rezané viac kvitnúce ruže


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Viac kvitnúce ruže potrebujú prerezávanie

Ruže potrebujú prerezávanie, aj keď je to niekedy ťažké. Rozlišuje sa medzi jednotlivými kvetmi a kvetmi častejšie kvitnúce ruže, Pre tých, ktorí nás potešia niekoľkokrát do roka, musíte dávať pozor, aby sa výhony nepoškodili.

Na jar nakrájajte jednoročné drevo
Ak je to tak, potom nožnice rýchlo zdvihnite, najlepšie o niečo skôr. Musíte skočiť cez tieň a na jar prerezať ročné drevo. Aj keď to zabraňuje hojnému rozkvetu na začiatku leta, na konci leta sa pridáva viac kvetov.

Rezanie lešenia
Lešenie by malo byť tiež zarovnané. Za týmto účelom nechajte šesť až osem silných lešenárskych jednotiek, zvyšok odrežte blízko zeme. Zvyšné by mali byť skrátené na asi polovicu. Tým sa zabráni tomu, aby ruže strieľali nahor, a potom intenzívnejšie vkladajú silu do koreňového výhonku.

Skráťte bočné výhonky
Bočné výhonky by sa mali skrátiť, ale iba zvonka. Mali by byť ponechané na vnútornej strane, aby ruža neostala plešatá. Ak ide o trpasličí kríkové ruže, musíte sa obísť bez filigránového rezu, pretože spletenec výhonkov je príliš veľký. Tu je zhruba rez. Podobá sa na živý plot so záhradnými záhradami.