Nápady a inšpirácia

Rezanie vistéria - ale ako?

Rezanie vistéria - ale ako?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Wisteria je rýchlo rastúci horolezec

Wisteria je rýchlo rastúci horolezec, a preto sa často používa ako obrazovka na ochranu súkromia alebo ako prírodný baldachýn. Najkrajšie na tom však sú dlhé, závesné a voňavé kvety, ktoré v máji a júni vykúzlia kvetinovú strechu. Aby to tiež mohlo dobre kvitnúť, musíte Vystrihnite vistériu.

Rezajte hlavné výhonky každý rok
Malo by sa použiť iba niekoľko hlavných výhonkov, pretože sa na nich vyvíjajú vedľajšie výhonky, ktoré potom tvoria kvety. Hlavné výhonky je možné znížiť o niekoľko metrov ročne, v závislosti od toho, aká veľká bude vistéria.

Skráťte bočné výhonky na 30 cm
Zostávajúce bočné výhonky sa tiež skrátia na približne 30 centimetrov. Tieto vedľajšie výhonky by sa mali v nasledujúcom roku opäť znížiť. Malo by zostať najmenej desať centimetrov.

Rezanie prebieha v lete, pred výhonkami. Radikálnejší prístup však môžete vykonať aj odstránením mladých výhonkov a vytvorených listov. To vytvára krátke výhonky, ktoré rýchlo rastú a tiež vytvárajú puky kvetov. Hlavné zníženie, ktoré už bolo uvedené, sa potom uskutoční v lete. Vistéria je nielen hustá a veľká, ale aj rozkoš s mnohými kvetmi.