Sadenice

Starostlivosť o jesenné nadčasy - ako to funguje!


Jesenné nadčasové kvitnutie v septembri

Jesenné nadčasové kvety kvitnú v septembri a často sa mýlia so šafranom. Až do októbra a niekedy aj dlhšie môžu dať záhrade čerstvú farbu, ale musíte to urobiť Starostlivosť jesenné nadčasové.

Správne miesto je dôležité
Herbstzeitóza chce slnečné miesto a leží vo vlhkých a vápenatých pôdach bohatých na živiny. Preto sa im darí veľmi dobre na lúkach a na násypoch. Miesto musí byť tiež chránené pred vetrom. Ak sú tieto podmienky splnené, rastlina sa rozšíri veľmi rýchlo.

Herbstzeitóza rastie z cibule, a preto je veľmi ľahké pestovať. Aby ste to dosiahli, jednoducho vložte cibuľu päť až desať centimetrov hlboko do zeme a je tiež možné množenie semenami. To však trvá dlhšie.

Ako zasadiť jesenné nadčasové
Najlepšie je pestovať jesenné nadčasové rastliny v júli alebo auguste. Výsadbová vzdialenosť by mala byť 10 až 25 centimetrov. Potrebujú tiež rovnomerne vlhkú pôdu, a preto musíte rastliny stále jesenne zalievať na jeseň, keď neprší.

Premiestnenie po odkvitnutí
Keď rastlina kvitne, môžete ju tiež implementovať. Predtým by ste ich mali nechať kvitnúť. Tu sa však odporúča opatrnosť, pretože s rastlinami by sa malo manipulovať iba pomocou záhradných rukavíc, pretože sú mierne toxické.