Výzdoba

Zvyšovanie zabudnutia - 2 návrhy


Ľahko si môžete nechať vypestovať vo svojej vlastnej záhrade. A dvoma spôsobmi.

Rastliny s pomarančom sa dajú ľahko pestovať

Pri zabudnutí sa najprv vytvorí listová ružica a rastlina sa začne kvitnúť až po nasledujúcej chlade. Toto chladné obdobie je zvlášť dôležité pre rastlinu.

V prípade zabudnutia sa musí siatie uskutočniť na jar. Mal by sa dokončiť najneskôr do júna. Máte dve možnosti. Zabudnite na mňa, a to buď v pestovateľských táckach, ani v skleníku.

Pri pestovaní zásobníkov uprednostňujte zabudnuté výrobky

Od misií môžete radšej zabudnúť na misky od mája. Semená vložte do pôdy a zatlačte ich iba zľahka. Semená nikdy nezakrývajte pôdou, pretože sú to ľahké baktérie. Potom umiestnite rastúce misky na tienisté až tmavé miesto v dome. Upozorňujeme však, že teplota nesmie byť príliš vysoká, pretože ak je vyššia ako 22 stupňov Celzia, klíčivosť zabudnutia nie je ovplyvnená. Teploty okolo 18 stupňov Celzia sú optimálne.

Ak sa budete držať práve spomenutých bodov, semená porastú asi za tri týždne. Dovtedy musíte dávať pozor, aby podklad nevyschol. Ak sa sadenice stali také silné a veľké, že spochybňujú priestor, musíte ich oddeliť. Najlepšie je dodržať vzdialenosť výsadby asi 10 centimetrov. Rastliny potom môžete pestovať vonku koncom leta alebo začiatkom jesene. Udržujte výsadbovú vzdialenosť okolo 20 centimetrov.

Uprednostňujte zabudnuté veci v skleníku

Ak chcete pestovať v ochrannom skleníku, mali by ste zaistiť dobré a stále vetranie. Okrem toho musíte pravidelne kontrolovať teplomer, ak ste vybrali skleník ako škôlku pre zabudnutie. Pretože zabudnuté me-not nemôže ľahko zabudnúť na nadmerné kolísanie teploty.

To je miesto, kde zabudni na mňa najlepšie

Zabudnite na to, čo sa týka miesta, nemá veľmi veľké požiadavky. Veľmi dobre sa darí na tienistom a svetlom mieste. V zásade ju môžete zasadiť tam, kde máte dostatok miesta.

Pokiaľ ide o pôdu, mala by byť priepustná a vtipná. Podlaha by mala byť tiež vlhká. Toto zabudnutie sa mi to zvlášť nepáči. Môžete ju tiež pokojne zasadiť pri vode.

Ako sa správne starať o zabudnutie

Nezabudnite pravidelne zavlažovať. Obzvlášť, keď je vonku veľmi horúci. Iba voda, keď zaschla vrchná vrstva Zeme, inak by mohlo dôjsť k zamokreniu a to sa mi vôbec nepáči. Nemusíte ho však oplodňovať.

V opačnom prípade by ste mali rastliny prerezávať až po odkvitnutí, t. J. Na konci jesene. Je to dôležité, pretože v opačnom prípade sa množina zabudnutia rozmnoží sama o sebe. Ak chcete, mali by ste prerezávať prerezanie späť na budúcu jar. Tip na čítanie: 3 tipy, aby samosievacie zariadenie fungovalo.