Inštrukcia

Hnoj z koňa pre chladný rám - najlepšie kúrenie


Hnoj z koní je najlepším „vykurovacím materiálom“ pre chladný rám

konského hnoja sa považuje za najlepší "vykurovací materiál" pre coldframe, pretože rozklad hnoja vytvára teplo prostredníctvom baktérií. Toto teplo pomáha pestovať zeleninu začiatkom roka. Kôňový hnoj je k dispozícii ako balenie v akejkoľvek škôlke alebo v záhradnom veľkoobchode.

1. Vykopajte a zakryte jamu
Najskôr je však potrebné vykopať 50 cm hlbokú jamu. Chladný rám by mal mať sklenený kryt otočený na juh, aby sa využilo teplo. Ak je predná časť postele o niečo nižšia, posteľ sa zahrieva, aj keď je málo slnka. Aby sa zabezpečilo, že v posteli nebudú žiadne hraboše, je potrebné na zem a do strán natiahnuť jemnú drôtenú sieť.

2. Naplňte studený rám slanom a koňovým hnojom
Posteľ je teraz naplnená slamou vysokou asi 10 centimetrov, ktorá sa musí potom šliapať. Potom nasleduje 30 cm vrstva hnoja z koní. Toto by malo byť tiež opečiatkované, aby sa naň dalo vojsť zvyšných 20 centimetrov kompostu.

Fermentácia hnoja koní vytvára teplotu okolo 15 až 20 stupňov; najlepšia teplota na pestovanie zeleniny. Najskôr však musíte počkať týždeň, kým sa v malom biotope dosiahne dostatok tepla.