Ponúk

Prečo mulčovať na záhrade?

Prečo mulčovať na záhrade?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mulčovač sa používa napr. ako ochrana proti odparovaniu

V závislosti od druhu vysadenej zeleniny môže nejaký čas trvať, kým sa rastlinná pokrývka opäť uzavrie, a preto je pôda chránená pred zrážkami, ktoré významne narušujú jej štruktúru. Zničená povrchová štruktúra však spôsobuje jej vyschnutie, takže to je všetko Mulčovanie v záhrade dôležité.

Kryt mulča tu môže poskytnúť účinnú pomoc pri premostení fázy pôdy zničenej štruktúrou. Mulčovací kryt zaisťuje zachovanie drobivej štruktúry pôdy a tým aj zachovanie jej živosti.

Rezaný trávnik na mulčovanie
Kosačka na trávu je vhodná na mulčovanie. Ak je rez mierne zvädnutý, mal by sa aplikovať vo vrstve, ktorá nie je príliš hrubá, aby sa chránila podlaha. Pri mulčovaní je však dôležité, aby bola okolo rastliny dostatočná vzdialenosť, pretože zavlažovacia voda by sa mala konečne dostať ku koreňom a tomu môže zabrániť hustá vrstva mulča až do rastliny.

Mulčovacia vrstva by mala byť 5 centimetrov
Ďalšími dobrými materiálmi na mulčovanie sú drviaci materiál, listy rebarbory ​​alebo nasekaná slama. Vrstva mulča - bez ohľadu na to, aký materiál - môže významne znížiť stratu vody, ktorú pôda prežíva odparovaním. Toto nie je len veľmi praktické v zeleninovej záhrade. Na ochranu pred odparovaním by sa mulč mal aplikovať na zem v hrúbke najmenej päť centimetrov.