Nápady a inšpirácia

Na záhrade vytvorte pitnú fontánu


Mnohí používajú pitnú fontánu pre svojich miláčikov

S veľkými systémami a pred vilaami môžete často objaviť malú pitnú fontánu. Taký fontána môžete tiež sami Vytvorte záhradu, Môže to vyzerať výnimočne, ale môže mať praktické využitie.

S pitnou fontánou vždy dostanete čerstvú vodu bez baktérií. Tieto fontány na pitie sa dajú použiť aj pre ľudí, ale ešte nie sú dostatočne populárne. Mnoho majiteľov záhrad využíva pitnú fontánu pre svojich domácich miláčikov, ako sú mačky a psy.

Pripojenie na prívod pitnej vody

Základnou požiadavkou každej pitnej fontány je vytvorenie pripojenia zo zdroja pitnej vody. Studňa teda môže schváliť aj zákonné ustanovenia nariadenia o pitnej vode. Existuje však aj možnosť spojiť nádobu s vodou a nechať ju pretekať cez filtračný systém. To je jediný spôsob, ako zabezpečiť kvalitu z dlhodobého hľadiska.

Fontána na pitie pre zvieratá
Pitná fontána pre zvieratá však funguje aj bez zodpovedajúceho pripojenia k vode. Bez napájacieho pripojenia sa však človek nemôže obísť. Pred založením fontány sa musíte uistiť, že je vhodná aj na vonkajšie použitie. Medzitým máte na výber z mnohých rôznych variantov.