Inštrukcia

Aby rezané kvety zostali dlhšie čerstvé - 6 tipov


S niekoľkými trikmi môžete rezané kvety udržať dlhšie čerstvé

tak Rezané kvety zostanú dlhšie čerstvé, musíte zvážiť niekoľko vecí. Je dôležité rezať kvety vo vašej vlastnej záhrade tak, aby kvety zostali vo váze obzvlášť dlho.

  1. Kvety by sa nikdy nemali rezať na horúcom poludňajšom slnku, pretože stonky kvetov sú veľmi rýchlo vystavené nedostatku vody, čo znižuje životnosť kvetov.
  2. Je tiež dôležité, aby kvety už pri rezaní mierne kvitli, pretože púčiky vo váze sa už s niekoľkými výnimkami už nevyvíjajú na kvety.
  3. Ráno by sa mali krájať najmä sedmokrásky. Patria sem aj sedmokráska a slnečnica.
  4. Ostatné letné kvety dávajú prednosť večernému strihu.
  5. Ak sú rastliny stále suché od letného horúčavy, najprv sa dôkladne zavlažujú a nechajú sa čakať, kým sa narežú, aby mohli optimálne absorbovať vodu.
  6. Listy, ktoré sú priamo pod stopkou kvetu, by sa mali vždy odstrániť, pretože sú živnou pôdou pre hniloby baktérií vo váze.

Obzvlášť krásne letné kvety pre rez a kvet vo váze sú Marienglockenblume, nechtík lekársky, dievčenské oko, kôš, sedmokráska, letná aster a chrpa. Ročný delfínium, šálkový slad, gypsofila a slnečnica, ako aj levkoys, coneflower a zinnia sú krásnymi záhradnými kvetmi ako vďačné kvetinové vázy.