Tipy a triky

Vytiahnite ananás sami

Vytiahnite ananás samiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Exotické rastliny sú vždy skutočným lákadlom. Bohužiaľ, niekedy sú trochu drahé. Ananás napr. môžete sa tiež ľahko vytiahnuť.

Ananás sa ľahko vytiahne

Tí, ktorí majú radi ovocie, zvyčajne majú radi ovocnú sladkosť ananásu. Rastlina však nemá čo ponúknuť iba čo sa týka chuti. Vizuálne to tiež robí rozdiel. Dôvodom sú listy rastlín patriacich k bromeliadom. Bohužiaľ, zriedka rastie v našich zemepisných šírkach, preto sa jeden alebo druhý pravdepodobne pýtal, či nemôžete pestovať rastlinu aj v kvetináčoch alebo v kvetináčoch. Odpoveď znie: áno, funguje to!

Určite nedosahuje výšku postavy, ktorú by inak dosiahol na poli, ale potom máte v dome skutočnú exotiku. V teplých letných mesiacoch môžete hrnce položiť na balkón alebo terasu a na záhrade vytvoriť vizuálne zvýraznenie.

Najprv:

Nečakajte príliš veľa. Ananás môže byť vytiahnutý kedykoľvek a tiež relatívne ľahko, ale môže trvať dva až tri roky, kým správne dorastie a kvitne prvýkrát.

2 spôsoby, ako vytiahnuť ananás sami

Možnosť 1:

❶ Nakúpte normálny ananás a pokvapkajte ho. Pod čerstvým zeleným listom ananásového ovocia musíte nechať asi päť centimetrov dužiny. Potom musíte nožom opatrne odstrániť dužinu na spodnej časti listu. Kufr môžete opatrne odskrutkovať. Potom musíte odrezať malý kúsok spodného konca, odstrániť spodné listy (asi 3 rady listov) a nechať stopku zaschnúť asi tri dni, aby sa nezačala hniť.

❷ Po zaschnutí musíte listovú kôru vložiť do vázy naplnenej vodou. Stopka musí byť vo vode niekoľko centimetrov hlboko. Prvé korene sa potom vytvoria asi za dva až tri týždne. Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste sa uistili, že stonka je veľmi teplá a slnečná. Ideálne je 25 stupňov.

Wurzeln Ak korene vytvorili niekoľko milimetrov dlhé, môžete pokračovať. Najskôr naplňte do nádoby substrát s nízkym obsahom živín. Potom zasadte stopku do zeme a trochu ju zalejte.

❹ Aby sa ananásový závod vyvíjal optimálne, je vhodné položiť na rastlinu priehľadný plastový sáčok a pripevniť ho k hrnci pomocou pásky alebo gumy. Potom vložte rastlinu na teplé a svetlé miesto a čas od času ju vetrajte. Inak počkajte a uvidíte.

❺ Hneď ako sa v strede plodiny listov vytvoria nové listy, môžete plastový sáčok vybrať, čo naznačuje, že ananásová rastlina dobre rastie. Potom znova počkajte, kým sa nevytvorí nový kvet alebo ovocie.

Možnosť 2:

❶ Ananás uchopte za hrebeň a opatrne vytiahnite stonku. Prípadne môžete odrezať hornú tretinu ananásu vrátane listu a potom dužinu odobrať. Potom musíte odtrhnúť spodné listy a trochu odrezať spodnú časť stonky.

❷ Stonku nedávajte do pohára, ale opatrne ju zatlačte na malé uhlie. To ho dezinfikuje. Potom musíte stopku nechať schnúť asi deň.

❸ Nasledujúci deň môžete kmeň vysadiť priamo do substrátu. Potom musíte dať hrniec na svetlé a teplé miesto a zaliať rastlinu asi každé dva týždne. Potom znova počkajte, kým nové listy a nová forma ovocia.