Dom a záhrada

Zelený hnoj pre zeleninovú náplast

Zelený hnoj pre zeleninovú náplast


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vlčí bôb je vhodný na zelené hnojenie

V oblasti záhradného hobby je pravidlom, že vždy existuje zelené hnojenie na jednom zeleninový by sa malo vysiať, ak dôjde k prerušeniu pestovania viac ako šesť týždňov. Zelený hnoj chráni strúhanku Zeme, pretože poskytuje pôde potrebný odtieň a tiež zabraňuje znečisteniu pôdy, čo môže byť dôsledkom silných lejakov.

Uvoľnenie pôdy zeleným hnojením
Zelený hnoj spôsobuje prenikanie hlbokých koreňov do pôdy a podľa toho sa uvoľňuje. Aj po kosení je zelený hnoj stále účinný pre pôdu, pretože rez môže byť mulčovaný a tým trvalo zásobuje pôdu dôležitým humusom. Zhruba koncom leta sa zozbierané postele vysievajú zimným základom.

Zelený hnoj ukladá živiny
Okrem už uvedených výhod zeleného hnoja to tiež znamená, že ako rýchlo rastúca plodina stále absorbuje rozpustné živiny v pôde a počas zimy ich ukladá do pôdy. Živiny sa nedajú vyprať a na jar ponúknu novú zeleninu opäť dobré podmienky pre rast.

Zelený hnoj sa musí spracovať do pôdy najmenej tri týždne pred výsadbou zeleniny, pričom zimné zeleň sa musí zvlášť dobre nasekať, čo nie je potrebné pre letný hnoj.Komentáre:

  1. Edwy

    I congratulate, the bright idea

  2. Vunos

    I'm sorry, I can't help you, but I am sure that they will help you find the right solution. Nezúfajte.

  3. Kaseeb

    Celkom správne! Je to výborný nápad. Podporím ťa.Napíšte správu