Ponúk

Choré bobuľové kríky potrebujú radikálne rezy

Choré bobuľové kríky potrebujú radikálne rezy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sú kríky bobule, ako sú ríbezle, egreše alebo maliny, silne zamorené žlčovými roztočmi alebo ak je ochorenie plesní alebo prútov aktívne, potom je to tak choré kríky bobúľ a oni vás potrebujú radikálne rezať.

Rezané výhonky okamžite zlikvidujte
Radikálny znamená, že kríky bobúľ musia byť vyrezané na zem. Iba pri tomto intenzívnom prerezávaní sa môžu škodlivé organizmy vypnúť. Po reze je dôležité, aby boli rezané výhonky skutočne zničené alebo aspoň úplne odstránené zo záhrady. Najlepšie je okamžite zlikvidovať rez v nádobe na odpadky.

Uistite sa, že je pôda v dobrom stave
Aj keď je metóda radikálna, bobuľové kríky sa s týmto radikálnym rezom zvyčajne dokážu dobre vyrovnať a omladenie v nasledujúcom roku a dobrá hladina ovocia to zvyčajne potvrdzujú. Plesniam angreštu možno zabrániť jednoduchým výberom umiestnenia rastliny. Je potrebné dbať na to, aby bola pôda súčasne v dobrom stave.

Zaistite dostatočnú vlhkosť pôdy
Koreňová oblasť v hornej pôdnej oblasti by sa mala zmiešať s množstvom humusu a mala by mať dobrú ventiláciu. Dôležitá je aj dostatočná pôdna vlhkosť, pretože suchosť podporuje zamorenie plesňami. Malo by sa tiež vyhnúť nadmernému oplodneniu. Rastliny sú často spokojné s odrezkami trávy, ktoré tvoria mulčový kryt, takže sa pre zásoby rastlín vytvára dostatočný dusík.