Starostlivosť

Starostlivosť a doba výsadby Jiřiny


Jiřiny sú veľmi citlivé na mráz. Takže musíte čakať na správny čas na výsadbu. Potom je potrebných niekoľko údržbových opatrení, aby sa dahlia darilo.

Dahlias sú k dispozícii v širokej škále farieb a kvetinových tvarov. Takže na vašej záhrade sa vždy zmestí odroda. Nezáleží na tom, či máte japonskú alebo francúzsku záhradu alebo záhradu. Najlepšia vec na tejto rastline je, že nielenže má určité niečo, ale je tiež ľahko udržiavateľná a nekomplikovaná. Pri zakladaní alebo starostlivosti o dahlia nemusíte venovať príliš veľkú pozornosť.

Ako správne zasadiť Jiřiny

❍ Miesto:

Dahlias milujú slnečné miesta. Bohužiaľ v tieni rozvíjajú iba dlhé stonky a slabé kvety. Je dôležité, aby ste si na záhrade vybrali chránené miesto. Nezahŕňajte však juřiny pred stenou, ktorá vyžaruje teplo.

❍ podklad:

Dahlias preferujú voľnú a mierne vlhkú pôdu. Voda musí byť schopná optimálne odtekať. Za žiadnych okolností by nemalo dôjsť k zamokreniu, pretože potom dahlia rastie veľmi slabo a môže dokonca hniť.

Time Výsadbový čas:

Dahlia je veľmi citlivá rastlina. Záhradníci preto pravidelne odporúčajú, aby sa táto rastlina pestovala vonku iba po ľadových svätých, pretože riziko mrazu je veľmi nízke. Je tiež možný skorší štart do vonkajšej oblasti. Všeobecne sa dahlias môžu pohybovať von koncom apríla. Nový výhonok, ktorý už prebieha, musí byť dobre chránený. Tu je hustá mulč, ktorý by ste mali najlepšie odvážiť štetcom.

Môžete tiež dať prednosť dahlias. Aby ste to dosiahli, musíte dahlia dočasne zasadiť do plastového vrecka. Starý vrece na zeminu je ideálne ako dočasné miesto na život pre dahlia, najmä preto, že má tiež optimálnu stabilitu. Kvetináč je však tiež vhodný na ťahanie vpred. Plastové vrecká alebo kvetináče a Jiřiny sú teraz buď v skleníku alebo v chladnom ráme bez mrazu.

Ako sa správne starať o Jiřiny

❍ casting:

Dahlias nepotrebujú veľa vody. Veľmi dobre prežívajú aj obdobia sucha. Mokré rastliny alebo trvalá vlhkosť sú jedom pre rastlinu. Najlepšie je napojiť juřiny iba vtedy, ak sucho pretrváva a potom zdola.

❍ Hnojenie:

Dahlias nepotrebujú veľa hnojív. V skutočnosti stačí, keď dahlias počas výsadby dodáte kompost, rohové jedlo alebo hobliny z rohov.

❍ rezanie:

Nožnice musíte použiť iba pre Jiřiny, keď uplynie doba kvitnutia. V opačnom prípade musíte mŕtve kvety odstraňovať iba pravidelne.

❍ Zima:

Vzhľadom k tomu, dahlias sú veľmi citlivé na mráz, musíte ich priniesť dovnútra počas zimy. Postupujte nasledovne:

  1. Stonky odrežte späť asi na 20 centimetrov.
  2. Vyberte žiarovky z pôdy a nechajte ich uschnúť.
  3. Potom hľuzy skladujte v mraze, ale chlade (4 - 10 ° C).

"Dahlias prezimujú."
Akonáhle sa žiarovky dostali cez zimu, môžete ich na jar zasadiť do záhrady.

Mimochodom:
Ak chcete mať na záhrade viac dahlias, môžete ich tiež znásobiť. Zistite, ako na to priamo tu.