Nápady a inšpirácia

Čo robiť, ak strom rastie príliš veľký?

Čo robiť, ak strom rastie príliš veľký?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa sťahovanie do vášho domu stále spájalo s výsadbou malého stromu, z tohto stromu sa v priebehu rokov môže vyvinúť skutočný obr. Gaštany, lipy, vlašské orechy a bukové stromy často rýchlo rastú a po niekoľkých rokoch sa môžu stať problémom. Ale čo robiť keď strom rastie príliš veľký?

Strom potom nielen vizuálne premôže dom - problémom sú aj tiene záhrady a odtok vody pre iné rastliny.

Musí to urobiť špecialista
Ak máte v záhrade taký obrovský strom, musíte sa ho rozhodnúť vyčistiť. Špecialista môže strom vyrezať a odstrániť vetvy, ktoré sú príliš veľké alebo skrátiť. Nevýhodou je, že stromy v určitom okamihu strácajú svoj prirodzený tvar. Optika často trpí týmto pravidelným prerezávaním obrovských stromov značne.

Pred výsadbou to oznámte
Okrem čistenia je jediným spôsobom, ako sa chrániť pred nechcenými zelenými obrami vo vašej vlastnej záhrade, získať presné informácie o vývoji konečnej veľkosti týchto stromov pred výsadbou.

Vyberte si malé druhy stromov
Malé druhy, ktoré sú tiež krásnymi stromami domu pri prvej výsadbe záhrady, môžu byť horský popol, javor, ocot, starší, medlar, kdoule, okrasné jablko a mnoho ďalších ovocných stromov. Ani po desaťročiach sa nejaví, že sú nepríjemným tieňom a vodnými predátormi.