Sadenice

Marhule v záhrade - je to možné?


Ak chcete zasadiť a zbierať marhule na záhrade v našich zemepisných šírkach, musí byť pôda veľmi suchá a vzdušná.

Realizovateľné: marhule v nemeckých záhradáchmarhule sú celkovo veľmi náročné ovocie. Kladú vysoké nároky na vonkajšiu teplotu a milujú teplé a konštantné podnebie. preto vyvstáva otázka, či môžete získať marhule na záhrade rastlín.

Podlaha musí byť vzdušná a suchá
Okrem poveternostných podmienok kladú marhule aj vysoké nároky na pôdu, a preto by mala byť čo najviac vzdušná a veľmi suchá. Ak dokážete ponúknuť tieto podmienky na záhrade z hľadiska klimatických a pôdnych podmienok, napríklad prostredníctvom skleníka, je pre tohto hobby záhradníka vhodné vysadiť marhuľový strom.

Stena domu poskytuje ochranu
Ak sa marhuľa uchováva vonku, je potrebné starostlivo zvážiť aj umiestnenie. Tu je stena domu orientovaná na východ ideálna na ochranu rastlín. Východná stena domu je najmenej zasiahnutá zrážkami, preto je pôda omnoho suchšia ako v ostatných častiach záhrady, a preto je toto miesto pre marhuľu optimálne z hľadiska suchej pôdy.

Malé zalievanie je tiež súčasťou starostlivosti o marhuľu a ak budete postupovať podľa týchto niekoľkých, ale dôležitých pravidiel hry, môžete počítať s marhuľami z vlastnej záhrady, ktoré sú špeciálne pre každého hobby záhradníka.