Sadenice

Hnojenie ovocných stromovSkôr ako ovocný strom dokáže rodiť ovocie, musia sa opeľovať kvety. Hnojenie ovocných stromov prebieha odlišne v závislosti od odrody.

krab jablká
Okrasné jablká majú peľ, ktorý je vhodný na hnojenie rôznych druhov jabĺk. Pri väčšej pozornosti na ovocie ako šperky pre okrasné jablká treba mať na pamäti, že ušľachtilé odrody sa často neakceptujú ako peľové darcovky okrasných rastlín.

Blutpflaume a trnky
Krvná slivka a trnka kvitnú skôr ako iné odrody sliviek a sliviek, ale tie sú samonosné, a keď sú oplodnené, nie sú závislé od iných druhov.

Veľké zelené soby
Veľká zelená Reneclode potrebuje strom opeľovačov a kvitne spolu so slivkou.

Zierkirsche
Okrasné čerešne kvitnú príliš skoro a okrem toho podmienky opeľovania pre čerešne sú také komplikované, že je potrebné získať informácie zo škôlky ovocných stromov, aby bolo možné zostaviť vhodné odrody na opeľovanie.

Okrasné rastliny majú často dvojité kvety a tu sú tyčinky a stigmy v tvare lístkov. Preto tieto stromy nie sú vhodné pre vznešené odrody ako opeľovače.

Ovocie samonosné
Medzi plodiny s vlastnou plodnosťou patria broskyne a marhule, kdoule, medlars, egreše a ríbezle, ostružiny a maliny, vlašské orechy a vinné révy.

Dokonca aj sterilné odrody sú hrušky a jablká, lieskové orechy a čerešne. Pokiaľ ide o oplodnenie, višne a tiež slivky závisia od odrody.