Inštrukcia

Opuncie kaktus - ako to funguje

Opuncie kaktus - ako to funguje


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Exotické kaktusy pichľavé hrušky sú ľahko ošetriteľné rastliny, ktoré kladú malé nároky. Aj množenie rastlín je ľahké. Máte dve možnosti.

Kaktusy majú jednu veľkú výhodu: ľahko sa udržujú, nenáročné a tiež vyzerajú zaujímavo. Potrebujú tiež málo vody. Veľmi populárny kaktus je napr. pichľavý hruška. Jedná sa o kaktus v tvare kríka, ktorý pozostáva z mnohých veľkých výhonkov v tvare listov, ktoré môžu byť dobré 50 cm dlhé a 25 cm široké. Len z tohto dôvodu vyzerá pichľavá hruška veľmi zaujímavo. Čo je však také zvláštne, je jeho ovocie. Tzv. Pichľavé hrušky.

Najskôr sa okolo vonkajších koncov výhonku vytvoria veľké kvety. Z týchto plodov sa potom vyvíja, ktorých farby sa menia od žltej po oranžovú až červenú. Pod ostnatou pokožkou je chutná dužina, ktorá chutí ako zmes hrušky a melónu.

Ak nemôžete získať dostatok týchto plodov alebo rastlín samotných, môžete ich tiež znásobiť. Máte dve možnosti. Na jednej strane môžete rozmnožovať pichľavé odrezky hrušiek a na druhej strane môžete používať semená.

Takže môžete znásobiť svoju pichľavú hrušku

Možnosť 1 - rozmnožovať pichľavé odrezky hrušiek:

A Mierne poškriabajte tzv. Ucho kaktusu a opatrne ho odlomte. Čerstvý rez alebo rozbitie sa potom musí dobre vysušiť. Za týmto účelom umiestnite segment kaktusu na teplé a svetlé miesto na dva až tri dni.

Ear Potom vložte ucho kaktusu do mierne vlhkej pôdy kaktusu. Prosím, nie viac ako dva centimetre, inak môže dôjsť k plesniam alebo hnilobe. Aby ste zabránili prepadnutiu segmentu, jednoducho ho stabilizujte pomocou niekoľkých tyčí.

❸ Potom musíte malý kaktus umiestniť na teplé miesto. Optimálna je teplota okolo 20 stupňov. Ak je kaktus uviaznutý v zemi po niekoľkých týždňoch, zakorenil sa už. Potom môžete odstrániť podpory.

Mimochodom:
Bohužiaľ, kaktusy nie sú odolné voči zime, čo znamená, že ich môžete nechať vonku v lete, ale v zime ich musíte priniesť späť. Tu je viac tipov, ako sa starať o kaktusy.

Možnosť 2 - rozmnožovať pichľavý kaktus hrušky prostredníctvom semien:

❶ Ak chcete rozmnožiť pichľavú hrušku cez semená, musíte najskôr zrelú pichľavú hrušku. Musíte ich rozrezať a potom z vnútornej strany lyžičku semien lyžiť.

❷ Potom musíte z jadier vybrať buničinu. Toto funguje najlepšie, ak ich vložíte do cedníka, nechajte ich pretekať vodou a potom ich otrite kefou na riad.

❸ Semená položte na kaktus alebo rastúcu pôdu a mierne ich zakryte pôdou. Potom pôdu mierne navlhčite a cez rastúce kvetináče vložte plastový sáčok, aby sa zvýšila vlhkosť.

Potom vložte hrnce na svetlé a teplé miesto (20 stupňov) a hrnce pravidelne vetrajte. Je tiež dôležité, aby ste substrát udržiavali rovnomerne vlhký.


Video: Natural selection. Crash Course biology. Khan Academy (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Spyridon

  krása

 2. Odero

  I think you will come to the right decision. Do not despair.

 3. Bryne

  Thanks, left to read.

 4. Husayn

  Tak roztomilý))

 5. Tojashicage

  Myslím, že nemáš pravdu.Napíšte správu