Inštrukcia

Opuncie kaktus - ako to funguje


Exotické kaktusy pichľavé hrušky sú ľahko ošetriteľné rastliny, ktoré kladú malé nároky. Aj množenie rastlín je ľahké. Máte dve možnosti.

Kaktusy majú jednu veľkú výhodu: ľahko sa udržujú, nenáročné a tiež vyzerajú zaujímavo. Potrebujú tiež málo vody. Veľmi populárny kaktus je napr. pichľavý hruška. Jedná sa o kaktus v tvare kríka, ktorý pozostáva z mnohých veľkých výhonkov v tvare listov, ktoré môžu byť dobré 50 cm dlhé a 25 cm široké. Len z tohto dôvodu vyzerá pichľavá hruška veľmi zaujímavo. Čo je však také zvláštne, je jeho ovocie. Tzv. Pichľavé hrušky.

Najskôr sa okolo vonkajších koncov výhonku vytvoria veľké kvety. Z týchto plodov sa potom vyvíja, ktorých farby sa menia od žltej po oranžovú až červenú. Pod ostnatou pokožkou je chutná dužina, ktorá chutí ako zmes hrušky a melónu.

Ak nemôžete získať dostatok týchto plodov alebo rastlín samotných, môžete ich tiež znásobiť. Máte dve možnosti. Na jednej strane môžete rozmnožovať pichľavé odrezky hrušiek a na druhej strane môžete používať semená.

Takže môžete znásobiť svoju pichľavú hrušku

Možnosť 1 - rozmnožovať pichľavé odrezky hrušiek:

A Mierne poškriabajte tzv. Ucho kaktusu a opatrne ho odlomte. Čerstvý rez alebo rozbitie sa potom musí dobre vysušiť. Za týmto účelom umiestnite segment kaktusu na teplé a svetlé miesto na dva až tri dni.

Ear Potom vložte ucho kaktusu do mierne vlhkej pôdy kaktusu. Prosím, nie viac ako dva centimetre, inak môže dôjsť k plesniam alebo hnilobe. Aby ste zabránili prepadnutiu segmentu, jednoducho ho stabilizujte pomocou niekoľkých tyčí.

❸ Potom musíte malý kaktus umiestniť na teplé miesto. Optimálna je teplota okolo 20 stupňov. Ak je kaktus uviaznutý v zemi po niekoľkých týždňoch, zakorenil sa už. Potom môžete odstrániť podpory.

Mimochodom:
Bohužiaľ, kaktusy nie sú odolné voči zime, čo znamená, že ich môžete nechať vonku v lete, ale v zime ich musíte priniesť späť. Tu je viac tipov, ako sa starať o kaktusy.

Možnosť 2 - rozmnožovať pichľavý kaktus hrušky prostredníctvom semien:

❶ Ak chcete rozmnožiť pichľavú hrušku cez semená, musíte najskôr zrelú pichľavú hrušku. Musíte ich rozrezať a potom z vnútornej strany lyžičku semien lyžiť.

❷ Potom musíte z jadier vybrať buničinu. Toto funguje najlepšie, ak ich vložíte do cedníka, nechajte ich pretekať vodou a potom ich otrite kefou na riad.

❸ Semená položte na kaktus alebo rastúcu pôdu a mierne ich zakryte pôdou. Potom pôdu mierne navlhčite a cez rastúce kvetináče vložte plastový sáčok, aby sa zvýšila vlhkosť.

Potom vložte hrnce na svetlé a teplé miesto (20 stupňov) a hrnce pravidelne vetrajte. Je tiež dôležité, aby ste substrát udržiavali rovnomerne vlhký.


Video: Natural selection. Crash Course biology. Khan Academy (August 2021).