Záhradné tipy

Zalievanie rastlín správne - pár tipov

Zalievanie rastlín správne - pár tipov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zalievanie rastlín znie pre laikov veľmi ľahko. Čo by sa malo pokaziť? Veľa! Dbajte na našich 7 tipov na správne obsadenie.

Nepolievajte počas horúceho poludnia! -

Voda, rovnako ako rastliny, je pre rastliny životne dôležitá. Ste schopní obísť bez určitého množstva času, ale nie dlho. Preto je dôležité pravidelne poskytovať rastlinám vodu. Teraz si môžete myslieť, potom si len zoberiem kanvu, zapnite kohútik a dajte rastlinám veľkú časť studenej vody. Nie je to také jednoduché, pokiaľ nechcete poškodiť svoje milované rastliny. Či už v záhrade alebo na parapete, pri zalievaní rastlín, môžete urobiť niekoľko chýb, ktoré, dúfajme, už sa vám nestanú, znova pomocou tipov nižšie.

Tip 1: Prosím, žiadne sprchy so studenou ľadom!

Pred zalievaním dávajte pozor na teplotu vody. Zalievanie rastlín príliš chladnou vodou ich zbytočne stresuje. V najhoršom prípade je rast inhibovaný.

Ideálne by teplota zavlažovacej vody mala zodpovedať vonkajšej teplote. Dažďová voda, ktorú ste nazbierali v daždi, spĺňa toto kritérium a mala by byť uprednostňovaná pred ľadovo studenou vodou alebo studenou vodou. Ten sa dá použiť, ak ho vopred zhromaždíte v nádobe a počkáte, kým sa nezohreje.

Tip 2: Nenalievajte do horiaceho poludňajšieho slnka!

Lepšia voda ráno - najlepší čas na zavlažovanie rastlín je skoro ráno medzi 3. a 5. hodinou ráno. Stále chladná podlaha tak môže úplne absorbovať vodu. Polievanie počas horúceho poludňajšieho slnka by viedlo k čiastočnému odparovaniu vody. Kvapky vody na listoch môžu okrem toho pôsobiť ako lupa cez slnko a viesť k popáleninám.

Tip: Môžete tiež zalievať vaše rastliny večer, keď slnko už nie je také silné. Pamätajte však, že ešte teplá podlaha umožňuje odparovanie časti vody.

Tip 3: Pozor na črepníkové rastliny!

Na rozdiel od rastlín podstielky sa musia častejšie zavlažovať v kvetináčoch. Je to kvôli tomu, že majú menej zeminy na ukladanie vody. Ak však príliš veľa vody zalievate, existuje aj riziko zamrznutia. Najlepšie je vyskúšať vlhkosť alebo suchosť pôdy pred každým zalievaním.

Tip: Prstový test neukazuje, koľko vody je stále k dispozícii pre koreňový systém. Je lepšie vybrať celú rastlinu z kvetináča a otestovať obsah vody priamo pri koreňovej guli.

Tip 4: Je lepšie zalievať oveľa menej vody!

Patríte tiež k ľuďom, ktorí zavlažujú rastliny každý večer? Nerobíte svoje rastliny láskavosťou! Pretože ak iba zvlhčujete podlahu, voda sa veľmi rýchlo vyparuje a môže preniknúť hlboko do podlahy. Výsledok: Rastliny tvoria korene iba v blízkosti zemského povrchu a rýchlejšie schnú, ak zabudnete na vodu.

Preto je lepšie, ak zavlažujete svoje rastliny každý druhý alebo tretí deň veľkým množstvom vody. Tým im poskytnete vyhýbavú vodu a budú ich korene hlbšie v podzemí.

Tip 5: Vyvarujte sa zalievaniu zhora!

Zalievanie priamo na koreňovej guli - zalievanie rastlín zhora má niekoľko nevýhod. Na jednej strane sa tvoria kvapky vody, ktoré môžu viesť k popáleniu na priamom slnečnom svetle alebo môžu tiež podporiť napadnutie hubami. Na druhej strane je voda menej schopná dostať sa ku koreňom listov, ktorými ju rastlina absorbuje. Preto vždy vodu priamo pri koreňovej gule.

Tip 6: Preferujte mäkký prúd!

Okrem teploty vody a objemu vody zohráva vodná tryska tiež obrovskú úlohu. Striekanie by príliš rozptýlilo vodu a následne by viedlo k menšiemu prenikaniu vody ku koreňom. Koncentrovaný prúd priamo na koreňovej gule sľubuje väčší úspech. Uistite sa však, že používate iba mäkký prúd vody.

Príliš tvrdý vodný lúč by narušil pôdu okolo rastliny a vystavil citlivú koreňovú guľu. Môže sa tiež stať, že vaše rastliny sú poranené prúdom tvrdej vody.

Tip 7: uvoľnite pôdu po zalievaní!

Voľná ​​pôda dokáže lepšie zadržať vodu a ušetrí vám jedno alebo druhé zalievanie. Preto uchopte motyku po každom zalievaní a trochu uvoľnite pôdu. Mimochodom, môžete tiež odstrániť nepríjemné buriny.

Zhrnutie

Správne obsadenie nie je veda. Znovu sme pre vás stručne zhrnuli jednotlivé informácie: