Inštrukcia

Pleť pravidelne pre zdravé rastliny


Pravidelne odstraňujte burinu

Ak chcete mať zdravé a krásne vyzerajúce rastliny, mali by ste pamätať pravidelne burinu na burinu, Nielen to má niečo spoločné s vizuálne krásnym výhľadom na dobre postaranú posteľ, ale tiež s tým, že kvety a spol. Nezomierajú, pretože ich vytrhávajú buriny.

Pretože burina môže doslova napadnúť prostredie iných rastlín. Nielen nad zemou, ale aj v zemi kvôli šíreniu koreňov a bežcov. Preto je pravidelné burenie nevyhnutné pre každého, kto chce mať zdravé rastliny.

Osobne radšej používam kuli na buriny Wolf-Garten:

Úplne vykorente burinu
Pamätajte na nasledujúce: Semená burín, ako sú správy, sa veľmi ľahko vytrhnú. Koreňové buriny, ako sú napríklad púpavy, majú veľmi hlboké korene, ktoré sa musia úplne vykopať. Rezanie koreňom tu nestačí. Na takéto hlboko zakorenené bylinky používam špargľu:

Vrstva kompostu alebo drevnej štiepky tiež zabraňuje rastu buriny a znižuje ju.

Položte rúno buriny
Ak sa v budúcnosti nechcete ohýbať, môžete rozložiť burinu. To zabraňuje rastu buriny smerom nahor. Rastliny stále dostávajú dostatok vody, kyslíka a živín. Tu by ste sa mali uistiť, že rúno nie je vyrobené z plastu, ale z tkaniny. Viac o tom v mojom článku, ktorým sa záhradné rúno

V tomto videu je viac tipov: