Dom a záhrada

Správne sadenie ruží - načasovanie, zalievanie a prerezávanie


Ruže v záhrade sú pýchou mnohých záhradníkov. Ak chcete tiež vytvoriť krásnu ružovú záhradu, máme pre vás niekoľko tipov na výsadbu.

Pre mnohých hobby a profesionálnych záhradníkov sú ruže v záhrade absolútnym štandardom. Niet divu! Koniec koncov, tieto kvety sú vynikajúce, takže sa nielen zmestia do pestrej škály farieb. Pôsobia tiež ako pútavé osoby. Ako nakoniec ruže rastú a do akej miery rozvíjajú svoj plný potenciál, závisí od mnohých faktorov. V nasledujúcom texte budeme preto diskutovať o úlohe, ktorú „drobné veci“ zohrávajú v konečnom vzhľade tejto nádhernej farby vo vašej domácej záhrade.

Rastlinné ruže na jeseň

Listy padajú alebo zafarbujú, chladne. Jeseň je ideálny čas na pestovanie ruží. V tomto mimoriadnom ročnom období budete mať úžitok zo skutočnosti, že rastliny rastú lepšie a môžu tiež začať pučať alebo rásť skôr.

Pekný „vedľajší účinok“: ak si teraz kúpite svoje ruže priamo zo stromových škôlok, v porovnaní s jarom získate čerstvé produkty, pretože jesene stromov tiež zbierajú svoje ruže. Okrem toho môže záhradný hobby na jeseň zvyčajne ustúpiť na širokom výbere.

Dajte holé koreňové ruže do vody

Aby bolo pestovanie ruží na jeseň úspešné a klesajúce teploty nemali šancu poškodiť korene a podobne, je potrebné dodržiavať niektoré základné pravidlá. To okrem iného zahŕňa umiestňovanie holej korene ruží do vody na niekoľko hodín.

Zjednodušene povedané, čas umiestnenia závisí od času výsadby: čím neskôr vysadíte svoje ruže na jeseň, tým dlhšie by mali byť umiestnené do vody. Osem až desať hodín je hrubý sprievodca, aspoň na jeseň.

Rezané ruže späť

Po nasiaknutí ruží vodou je potrebné ich odrezať na dĺžku asi 20 až 25 centimetrov. Uistite sa, že medzi piatimi a siedmimi púčikmi zostávajú na jeden výstrel a odstráňte z neho mŕtve výhonky alebo časti. Je tiež dôležité, aby jemné korene ruží neboli odrezané.

Tip: Ak zakoreníte aj korene, môžu lepšie tvoriť nové korene a tým aj lepšie koreňovať v pôde.

Najnovšie informácie a tipy na pestovanie na jeseň

Rozhodujúcim faktorom pri zabezpečovaní toho, aby sa ruže cítili v záhrade naozaj dobre, je okrem iného veľkosť výsadbovej dierky. Mal by mať minimálny priemer 40 až 45 centimetrov a mal by poskytnúť dostatok priestoru pre korene, aby sa pri výsadbe nezúžili.

Tiež sa uistite, že ...