Sadenice

Vlčie maky v záhrade - rastlina, starostlivosť a množenie

Vlčie maky v záhrade - rastlina, starostlivosť a množenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď veľmi dlho kvitne, mak je v nemeckých záhradách veľmi populárnou rastlinou. Niet divu, pretože kvety majú dosť veľa.

Rastlinné maky medzi inými vysokými trvalkami

Väčšina ľudí ich pozná iba z polí a lúk - iní ich dokonca majú v záhrade. Hovoríme o maku, ktorý sa tiež nazýva kukuričný mak. Popularita rastliny sa rýchlo vysvetľuje, pretože ak je kvetina jedna, potom je to skutočný pútač. Prečo? Pretože môže dosiahnuť výšku až 80 centimetrov. A kvety, ktoré sa objavujú od mája do septembra, v závislosti od odrody, sú pôsobivé. Môžu rásť až do 10 centimetrov v priemere. Okrem toho nás fascinujú farbami od červenej po ružovú až bielu. Bohužiaľ, kvety uschnú po niekoľkých dňoch, ale ak zasadíte mak v skupinách, môže to naozaj fungovať.

Rastliny maku na záhrade

Poloha:

Kukuričný mak rastie najlepšie na slnečnom mieste v záhrade. Rastlina potrebuje veľa svetla, aby sa darilo. Pri výbere miesta však nezabudnite, že listy po odkvitnutí zomrú. Preto by ste nikdy nemali umiestňovať mak sám, ale vždy ho vysádzajte v spojení s inými vysokými trvalkami, aby ste skryli medzery. Okrem vlčích bôbov, zlatistov, sedmokrásk, chrípky a delfínia sú maky obzvlášť krásne, pretože vytvárajú krásny kontrast k jasne červeným kvetom maku.

Poschodie:

Vlčie maky dávajú prednosť dobre odvodnenej a výživnej pôde. Preto je vhodné obohatiť pôdu kompostom niekoľko týždňov pred vysadením maku.

Ako sa správne starať o mak

Ošetrovanie maku je veľmi ľahké. V zásade nemusíte nič robiť. Kvety skvele kvitnú aj bez vášho zásahu. Ak však chcete, aby sa im darilo zvlášť dobre, pravidelne ich zalievajte. Nemusíte ich však oplodňovať.

Stále by ste však mali pravidelne odstraňovať vyblednuté časti rastliny. Vyzerá to krajšie. Po uplynutí doby kvitnutia môžete rastliny z pôdy úplne odstrániť. Nerobte to, vlčie maky sa množia samy od seba. Ale potom určite nie na miestach, kde to chcete. Preto je lepšie odstrániť vyblednuté rastliny a zasadiť mak do záhrady.

Takto sa môže šíriť mak

Ak chcete s makom viac urobiť viac, môžete ich ľahko znásobiť. Na tento účel odkryte korene maku koncom jesene alebo zimy a odrežte niekoľko bočných výhonkov. Mali by byť dlhé asi 8 centimetrov a potom dať do kvetináčov s rastúcou pôdou v dome alebo v zimnej záhrade. Potom sa musíte uistiť, že korene sú v jednej rovine s povrchom zeme. Po niekoľkých týždňoch sa prvé formy výhonkov dajú na jar do záhrady.Komentáre:

 1. Gouvernail

  Na moju stránku bol včera pridaný katalóg Yandex. Je to super, len som si sadla a naschvál som si v nej prelistovala pár desiatok strán. Snehová fujavica je vzácna, dokonca som mal otázky, či ju tam nepridávajú kvôli známemu. Nie, viem, že za peniaze sa dá rýchlo pridať. Ale andulková spoločnosť neplatí. Nerobím si srandu, naozaj to tam je. Cín. Vo všeobecnosti som sa pre seba rozhodol vyskúšať všetky svoje projekty v Yaka, aby som ich pridal. Odporúčam aj vám, stránka je dobrá, už som niekde videl, že vám o nej povedali v komentároch.

 2. Mozuru

  In my opinion, he is wrong. We need to discuss. Write to me in PM.

 3. Caddawyc

  Je jednoduchšie udrieť si hlavu o stenu, ako to všetko realizovať v bežnej forme

 4. Ozzy Lebron

  Áno máš pravdu

 5. Kajirr

  It seems magnificent idea to me is

 6. Sang

  Povedzte, prosím - kde si o tom môžem prečítať?

 7. Gardakree

  Podľa môjho názoru. Mýliš sa.Napíšte správu