Nápady a inšpirácia

Rezanie plamienok - ako sa to robí!

Rezanie plamienok - ako sa to robí!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Clematis je jednou z najkrajších lezeckých rastlín. Prečítajte si, ako môžete dosiahnuť správne rezanie, lepší rast a hojné kvety.

Clematis je jednou z najkrajších lezeckých rastlín. Tu je odroda „Clematis montana“ -

Clematis je rýchlo rastúca vinič, ktorý kvitne obzvlášť hojne. Z tohto dôvodu sa klematis musí občas odrezať. Doba kvitnutia klematis závisí od odrody, zvyčajne od apríla do júla. Správne prerezávanie je potrebné, aby sa tento kvet znova a znova opakoval. Existujú tri typy: jar, leto a dvojité blooméry. A takto sa to rozreže.

Vystrihnite jarné bloomáty clematis

Tieto rastliny tvoria svoje púčiky na jeseň alebo na konci jesene, aby ich na jar mohli obdivovať kvitnúce kvety. Tu sú bočné výhonky rezané krátko po odkvitnutí. Nerežte príliš tvrdo a ak je to možné, nerežte na staré drevo.

Rezané letné kvety clematis

Znížte klematis na hlavnom výhonku - tieto odrody vyrastajú zdola, čo znamená, že staré drevo tu nie je k dispozícii. Preto sa neodrežú bezprostredne po odkvitnutí, ale iba na jar predtým, ako rastlina začne rásť. Potom sa hlavné výhonky odrežú asi 30 - 50 cm nad zemou (pozri obrázok). Ale buďte opatrní: nestrihajte príliš skoro, pretože plamienok je veľmi citlivý na mráz.

Rez klematis dvakrát

Ak máte vo svojej záhrade obzvlášť vytrvalé odrody, ako napríklad „Clematis Alpina“, nemusíte venovať veľkú pozornosť ich starostlivosti. Tu sa odstránia iba vyblednuté kvety. Nemusíte ostrihať výhonky.

Tu by sa však malo vykonávať zásadné zníženie každé 4 až 5 rokov, aby sa rastlina mohla „zotaviť“. Tzv. Kužeľový rez. Orezanie sa potom uskutoční tak ďaleko, že zostane iba 30 centimetrov výhonkov.

Niekedy je potrebné veľa úsilia, aby sa táto krásna rastlina radikálne prerezala, ale ak budete postupovať podľa práve spomínaných pokynov pre rezanie, môžete sa tešiť na nádherné a predovšetkým svieže kvitnúce plamy v záhrade a na balkóne. Vyskúšajte to!Komentáre:

  1. Chaga

    Toto ma netrápi.

  2. Stiabhan

    Máš úplnú pravdu. In this nothing in there and I think this is a very good idea.

  3. Lar

    Ráno je múdrejšie ako večer.Napíšte správu