Nápady a inšpirácia

Chráňte hrozno pred osami


Vosy často jedia celé vinice holé

Keď hrozno dozrieva koncom leta, môžete sa tešiť na bohatú úrodu. Zvyčajne bobule na vašej vlastnej záhrade nestačia na výrobu vína z nich. Ale jesť takhle alebo robiť džem a želé sú vždy dosť. Ale iba vtedy, ak ich ešte predtým nejedli osy. Takže musíte Chráňte vinárske fondy pred vosami.

Sladká vôňa je samozrejme atraktívnou látkou, ktorej osy nemôžu chýbať a poškodiť hrozno pomocou ostrých hrýzacích nástrojov. Celé vinič sa často konzumuje plešatý. Aby ste tomu zabránili, mali by ste hrozno chrániť v čo najkratšom čase.

Funguje to takto:

Jednoducho vložte priesvitné vrecká na vinič a zviažte ich. Toto nielen chráni hrozno, ale tiež ho zvyšuje rovnomernejšie. V mojom prípade sa osvedčili tzv. „Organzové vrecká“. Sú veľmi úzke, a preto sú ideálne ako ochrana proti osiam. Môžete si tu objednať.

Pretože toto je, samozrejme, tvrdá práca, mali by ste zabaliť iba vinič, ktorý chcete konzumovať alebo spracovať neskôr.

Potom si môžete z času na čas odpočinúť a jesť, alebo jednoducho nechať osy. Mimochodom: včely sú priťahované k hroznu, ale bobule nemôžu hrýzť, nasávajú iba na predtým poškodených plochách.