Inštrukcia

Lay trávnik - Tu je návod

Lay trávnik - Tu je návod


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Valcový trávnik je dobrou alternatívou na získanie dobre udržiavaného nového trávnika v priebehu niekoľkých hodín. Pokladanie nie je v žiadnom prípade obmedzené na odborníkov. Menšie oblasti môžu byť položené aj samostatne.

Chcete snívať trávnik len za jeden deň? Pre mnohých je stále ťažké predstaviť si. Ale funguje to. Riešením je: trávnik. Pretože trávnik je prirodzene drahší ako trávnik, kladenie je užitočné najmä pre majiteľov záhrad s menšími záhradami.

Výhody sú zrejmé. Na jednej strane nemusíte čakať tak dlho, kým vyklíčia semená trávnika a rastie trávnik, a na druhej strane nemusíte bojovať s burinou na trávniku. Myslím si, že je to dosť výhoda.

Predtým, ako si budete môcť vychutnať pohľad na hotový trávnik, musíte ho najskôr odborne nainštalovať. Aby to fungovalo bez problémov, tu je malý sprievodca.

Kladenie trávnika - vysvetlené krok za krokom

Príprava

1 Najdôležitejšia vec s trávnikom je zem. Musíte ju pripraviť tak, aby trávnik zvládol aj dobre. Ak je vo vašej oblasti stále starý trávnik, musíte ho samozrejme najskôr odstrániť. Najlepšie je začať skoro. Potom musí byť pôda dobre uvoľnená. Najmä v prípade nových stavebných pozemkov je oblasť na stavebných vozidlách veľmi obmedzená. Najlepšie je urobiť s motykou. V prípade veľmi ťažkých podláh je vhodné pridať aj stavebný piesok. To zvyšuje priepustnosť.

2 Deň pred položením trávnika musí byť podlaha zhrabaná. Uistite sa, že na podlahe nie sú kamene a korene. Uvoľnenie hrablíkom je dôležité, aby sa korene trávnika mohli čo najrýchlejšie ukotviť k zemi.

3 Posledným krokom v príprave je hlboké valcovanie podlahy. Musí byť robustný, aby bolo možné trávnik bez problémov položiť.

»Môj tip: Pri podlahových prácach sa uistite, že váš povrch je skutočne plochý. Malé kopce alebo priehlbiny sa dajú ľahko vyrovnať pomocou hrable alebo prevráteného hrable.

Lay trávnik

Samotné pokládanie musí byť vždy veľmi rýchle. Ak je trávnik v trávnatej škole orezaný, máte maximálne 36 hodín na to, aby ste sa dostali do záhrady. Ak ste však podlahu dobre pripravili, nemal by to byť problém.

4 Položte prvý list na priamu hranu a trávu vysuňte pozdĺžne. Teraz to urobíte jeden po druhom. Valcovaný trávnik je položený k sebe (ako pri stenách slinku alebo podobne). V zásade by ste sa mali uistiť, že neexistujú žiadne kĺby alebo prekrývania. Trávnik je možné ľahko kosiť na krivky a hrany.

»Pozor !!! Vstupte na čerstvo položený trávnik iba v spojení s drevenými doskami. Týmto spôsobom sa vyhnete presnému zhutneniu pôdy, ktoré je potom veľmi ťažké kompenzovať.

5 Po úplnom položení trávnika prejdite trávnikom naplneným vodou. Najskôr v opačnom smere a potom opäť v pozdĺžnom smere. Opäť sa uistite, že zadávate iba oblasti, ktoré ste už zhutnili vopred.

6 Nielen čerstvo vysiaty trávnik potrebuje veľa vody, ale aj trávnik, koniec koncov by mal rásť čo najrýchlejšie. Nalejte veľa vody na nainštalovaný povrch. Vhodné je približne 15 litrov na meter štvorcový. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je nastaviť postrekovač. Môžete to urobiť aj ručne pomocou záhradnej sprchy.

Ohmatávať

7 V najbližších niekoľkých týždňoch sa musíte uistiť, že dobre stojíte. Odporúča sa vyhodiť trávnik raz alebo dvakrát denne. Takže trávnik sa darí veľmi rýchlo. Môžete vstúpiť na nový trávnik od prvého dňa. Je však plne odolný až po asi štyroch až šiestich týždňoch.

A teraz sa bavte, ktorým sa trávnik!