Nápady a inšpirácia

Vytváranie ciest v záhrade - 3 tipy


Štrková cesta nie je presne lacná

Cesty, ktoré musíte prechádzať záhradou znova a znova, či už od vstupu do záhrady na terasu, do garáže alebo do pavilónu, sú vždy rovnaké a ak sa používajú nepretržite, môžu na trávniku zanechávať nevzhľadné stopy.

Preto by ste mali zvážiť, či nemôžete poskytnúť súčasne liek a rozmanitosť. Cesty môžete vytvárať rôznymi spôsobmi, radi by sme tu predstavili tri lacné varianty, ktoré si môžete položiť aj sami:

  1. stúpadlá, Sú umiestnené v pohodlnej pešej vzdialenosti, v posteli piesku alebo piesku, zapustené trochu do zeme, aby sa kosenie trávnika uľahčilo. Môžu sa použiť všetky typy kameňov alebo betónových dosiek.
  2. cestička sypaná štrkom, Veľmi jednoduchý spôsob, ako vytvoriť cestu bez zmeny povrchu. Nie vždy lacné, záleží na tom, ktorý štrk použijete. Podstatné: rúno buriny na zastavenie rastu buriny.
  3. Mulchweg, Je dokonca lacnejšie vytvoriť cestu z mulča. Spodok podvozku tu nemusí byť ani opracovaný, ale mal by byť vybavený burinou. Varovanie: mulčové hniloby a z času na čas je potrebné ich vymeniť.