Ponúk

Rastliny a starostlivosť o slané

Rastliny a starostlivosť o slané


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Fazuľová polievka by samozrejme nemala chýbať. Fazuľa. Ale nie slaný. Toto samozrejme najlepšie chutí z vašej vlastnej záhrady.

Starostlivosť o Savory je veľmi jednoduchá -

Ak pestujete fazuľa v zeleninovej záhrade, mali by ste uvažovať aj o pestovaní pikantných rastlín (Satureja). Od začiatku by ste mali vedieť, že existujú dva rôzne druhy slaných jedál. Letné pikantné a zimné pikantné.

Ako sa líšia letné a zimné slané jedlo?

Letná a zimná slaná chuť sa líši len chuťou. Zimná slaná vôňa má veľmi výraznú, korenistú arómu. Letné slané jedlo je naopak krajšie. Preto ju radšej pestujeme.

Opticky sa líšia aj dve pikantné odrody. Zimná pikantná má tmavozelené listy podobné ihličkám. Kvety sú biele alebo fialové. Na druhej strane letná pikantná má jasne zelené listy. Kvety sú biele a ružové.

Ako sa pestuje pikantná chuť?

Bez ohľadu na to, či chcete pestovať letné alebo zimné pikantné rastliny - obe sa pestujú súčasne a rovnakým spôsobom. Najlepší čas na siatie je od apríla do mája. Ochutnávku v hrnci však môžete od marca radšej uprednostniť alebo ju tam pestovať, ak už v posteli nemáte miesto.

Pikantné rastliny by sa mali pestovať na slnečnom, suchom a teplom mieste. Bylina musí byť tiež chránená pred vetrom. Podlaha by mala byť voľná a vtipná. Bylina sa vo všeobecnosti lepšie vyžíva s pomerne suchou pôdou ako s príliš vlhkou pôdou.

Ako správne zasadiť pikantné rastliny

Pred výsevom pripravte posteľ pomocou kompostu a čerstvej pôdy. Potom môžete zasiať pikantné riadky do riadkov. Medzi riadkami udržiavajte vzdialenosť asi 30 centimetrov. Semená potom veľmi ľahko prikryte pôdou a udržujte posteľ vlhkú.

Ako sa správne starať o slané

➜ casting:

Ak pravidelne odstraňujete burinu a uvoľňujete pôdu okolo rastliny, starostlivosť sa do značnej miery vykonáva. Keď už povstane úspešne, nemusíte už len zalievať slané ovocie. Tu postačuje dažďová voda. Mali by ste siahať po kanvici len keď je veľmi suchá.

➜ Znížiť:

Pred kvitnutím odrežte letnú pikantnú zmes asi 10 centimetrov. Stimuluje tvorbu listov.

Pred a po zime by ste mali znížiť zimnú chuť. Potom ju odrežte tesne nad podlahu.

Zber a skladovanie

Zimnú pochúťku môžete zbierať po celý rok. Letné slané jedlo však iba od júla do októbra. Za týmto účelom odrežte výhonky zo zeme a urobte z nich malé zväzky. Potom ich môžete zavesiť hore nohami, aby boli suché. Po vysušení listy z listov odložte a vložte do svetlých a vlhkosťotesných nádob.