Výzdoba

Škorica prináša do záhrady vanilkovú vôňu

Škorica prináša do záhrady vanilkovú vôňu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vôňa vanilky nám nielen pripomína pečenie. To nás tiež núti snívať o exotických miestach. Ak chcete, môžete túto vôňu priniesť do záhrady so škoricou.

Vôňa škorice vône vanilky

Každý pravdepodobne cíti vanilku. Najmä muži by mali mať tento zápach u žien veľmi radi. Napriek tomu je vôňa vanilky jednoducho úžasná. Zobudí sa napr. Spomienky z detstva. Len ucítite vanilku a zavrite oči. Nevidíte sami seba, ako ste pečeli cookies ako dieťa? Iní naopak prebudia túžbu po slnku, pláži a mori.

Ak sa vám táto vôňa páči a nemôžete ju dosť získať, vo vašej záhrade by nemal chýbať škorica. Je to určite protirečenie: aj keď sa rastlina nazýva škorica, nemá vôňu škorice ani strom. Ale nádherne vonia vanilkou. A tiež vyzerá veľmi zvláštne.

Krík so škoricou alebo striebornou sviečkou (Clethra alnifolia)
Miera rastu:10 - 30 cm ročne
výška:210 až 280 cm
šírenie:200 - 150 cm
Bloom:Júl až september
Poloha:Slnko do tieňa
poschodie:ako vlhká, dobre odvodnená, mierne kyslá pôda
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Ako vyzerá škorica?

Zimterle je vysoký ker, ktorý od júla do septembra nesie štíty dlhé až 15 centimetrov. Môžu kvitnúť biele alebo ružové. Voňavý ker vyzerá vizuálne ako Buddleja (motýľ). Samotný ker môže dorásť až do výšky 3 metrov! Len si predstavte, ako to musí cítiť. Sen, však?

To je ideálne miesto pre zimterle

Ak chcete dostať škoricu do záhrady, premýšľajte o dobrom mieste. Je ideálny napríklad hneď vedľa terasy, pretože tu prichádza aróma. Nikdy nedávajte niekoľko vonných rastlín vedľa seba. Zimterle opticky harmonizuje s ostatnými voňavými rastlinami, ale vôňa sa im môže dostať do cesty.

Zimterle, mimochodom tiež nazývaný Scheineller alebo Silberkerzenstrauch, uprednostňuje čiastočne tienisté miesto na vlhkej pôde. A presne by to malo mať pH medzi 4,5 a 7, t.j. byť kyslé. Ak je pH zlé, musíte pomôcť s hnojivom. Môžete ľahko vyskúšať pH pôdy vo vašej záhrade. Tu je videonávod. Okrem toho musí byť pôda vo vašej záhrade piesočnatohlinitá, ak chcete, aby sa v nej rozkvitla škorica.

Ošetrenie škorice je veľmi ľahké

Škorica je jedna vec predovšetkým: ľahko sa ošetruje. Sú teda dokonalými rastlinami pre každého, kto nemá zelený palec. Toto musíte vziať do úvahy iba pri starostlivosti o:

Zavlažovania:

Zalievanie škorice je potrebné len vtedy, keď je leto veľmi horúce a suché. Potom je zalievanie dokonca veľmi dôležité, pretože rastlina netoleruje sucho.

Zadná časť:

V skutočnosti nemusíte škoricu obmedzovať. V marci sa však odporúča rastlina mierne riediť. Ak chcete krík omladnúť, mali by ste ho radikálne orezať.

Zima:

Škorica je veľmi mrazuvzdorná. Ak ste ich vysadili na záhrade, nemusíte ich chrániť pred chladom. Ak ste škoricu vysadili v vedre, je vhodné zabaliť vedro nejakým zimným ochranným rúnom. Chlad môže nakoniec dosiahnuť korene cez nádobu a poškodiť ich.



Komentáre:

 1. Iven

  Je to logické, súhlasím

 2. Tojamuro

  I fully share your opinion. A good idea, I agree with you.

 3. Fedor

  rozprávka

 4. Guerehes

  Improbably!

 5. Bink

  What's the correct sentence ... Super, brilliant idea



Napíšte správu