Nápady a inšpirácia

Výsadba záhradných stien - ako to funguje!


Záhradné steny sa dajú s malým úsilím zmeniť na kvitnúce lákadlá. Musíte len vedieť, ako správne umiestniť rastliny do stenových škár.

Modré vankúše sú zvlášť vhodné na sadenie stien

Steny v záhrade sú veľkou zmenou, pretože do nich vnášajú štruktúru a okorenujú záhradu. Steny sú obzvlášť krásne, keď zasadíte spoje stien alebo pripevňujete závesné rastliny na vrch. Horolezecké rastliny tiež dobre vyzerajú na stenách. Týmto spôsobom sa dajú dosiahnuť veľké účinky. Musíte len zvoliť tie správne rastliny.

Ako sa stavia múr

Záhradná stena z prírodných kameňov vždy vyzerá najlepšie na záhrade. Aby bola stabilná, táto stena by mala mať vždy základ. Samotná stena by potom nemala byť postavená v pravom uhle k podlahe, ale mala by byť nahromadená mierne naklonená dozadu. Kvôli stabilite vždy používajte niekoľko dlhších kameňov. Najjednoduchší spôsob je položiť kamene na plniaci piesok. Podrobné pokyny na stavbu záhradnej steny alebo steny z prírodného kameňa nájdete tu.

Ktoré rastliny sú vhodné na sadenie stien?

Výsadba záhradnej steny je potom veľmi jednoduchá. Môžete zasadiť kdekoľvek, kde pôda alebo piesok vykukuje. Rastliny na to potrebujú malý priestor. Je len dôležité, aby ste si vybrali správne rastliny. V závislosti od umiestnenia steny (slnko alebo tieň) potrebujete správne rastliny.

Rastliny na slnečných a suchých miestachRastliny na tienistých a vlhkých miestach
❍ modrý vankúš
N klinček
Vlk valcované mlieko
❍ zvonica
❍ Jemná kučeravá bylina
W Ľubovník bodkovaný
Sliepky Et Fat
Ph Koberec phlox
Karafiát Häuser Karthaus
❍ pasque kvetina
❍ detský dych
Flowers hladové kvety
❍ Zlatá rozchodník
❍ Lark ostrohu
❍ stuha kvetina
Stein Waldsteinie
❍ pruhovaná papraď
❍ husacina
Ell Čalúnenie čučoriedok
❍ Bodové papraď
❍ kvapôčky zlata
❍ Moss saxifrage
❍ škorica bylina
❍ Byliny ako rozmarín, levanduľa, tymián

Ako správne zasadiť záhradnú stenu

Walls Záhradné steny môžete zasadiť od marca do septembra. Aby ste to dosiahli, musíte najprv vyplniť škáry zmesou rovnakých častí zeminovej pôdy a hrubého štrku. Funguje najlepšie s úzkou lyžičkou.

The Teraz môžete zasadiť kvety do kĺbov. Pretože väčšina črepníkových rastlín je príliš veľká na kĺby, musíte ich najskôr rozdeliť na niekoľko malých kúskov.

❸ Teraz musíte rastliny vložiť hlboko do kĺbov a všetko vyplniť substrátom. Potom opatrne zalejte všetky kvety. V ideálnom prípade jemným prúdom vody, aby sa substrát okamžite nevypláchol zo škár.