Inštrukcia

Výsadba chrenu na záhrade - ako to funguje!


Chren je dnes v každej záhrade nevyhnutnosťou. Koniec koncov, nielen vylepšuje jedlo, ale má aj liečivý účinok. Kultivácia je navyše detskou hrou.

Čerstvý chren je skutočne pikantný

Chceli by ste na záhrade vysadiť chren? To by nemal byť problém, ak by ste venovali pozornosť niekoľkým malým veciam a zaobchádzali ste s chrenom, ako je opísané tu. Chren si určite môžete kúpiť v pohári, ale čerstvý chren zo záhrady chutí samozrejme oveľa pikantnejšie a predovšetkým prirodzenejšie. Čerstvý koreň môžete použiť aj ako liečivú rastlinu. Chrenové diela napr. antibakteriálne, diuretiká a expektoranty.

Takže sa nebojte pestovať zeleninu sami. Ani to veľa nerobí. Aj tí, ktorí nemajú záhradu, môžu pestovať chren. Zelenina môže byť nakoniec vysadená aj v vedre. Takže ak máte iba balkón, nemusíte sa obávať bez chuti čerstvého chrenu. Ak má kultivácia uspieť, musíte ju vysadiť iba včas. Najlepší čas na kultiváciu je na jar, t. J. V marci / apríli.

Týmto spôsobom sa na záhrade dá vysadiť chren

Pred vysadením chrenu na záhrade by ste mali vedieť jednu vec: tam, kde ju teraz pestujete, môžete zeleninu pestovať znova iba za štyri roky. Postupujte nasledovne:

❶ Získajte úplne dospelé korene, z ktorých ste odrezali bočné výhonky. Mali by mať dĺžku najmenej 25 centimetrov a obvod najmenej jeden centimeter. Teraz musíte tieto výhonky odrezať priamo na základni. Rozhranie potom musí byť suché.

❷ Teraz je to na Zemi. Vykopajte nové korene tak hlboko, aby vyčnievali asi päť centimetrov. Kultivácia by sa tiež vždy mala uskutočňovať v radoch. Medzi radmi udržiavajte vzdialenosť 80 cm a medzi rastlinami 30 cm.

❸ Ak ešte stále chrievate chren, mala by čoskoro vyšľachtiť zhora. Od polovice mája do polovice júna, keď sú výhonky asi 10 cm dlhé, musíte odhaliť hlavy a odlomiť bočné výhonky. Ale nevyberajte rastlinu zo zeme! Potom znova roztiahnite zem cez výhonky. Na jeseň môžete zbierať svoje vlastné silné chrenové stonky.

➤ Malý tip:

Na veľmi vlhkých miestach sa chren môže šíriť široko. Môžu však zastaviť rast chrenu. Prečítajte si, ako to funguje.

Ako správne zasadiť chren v vedre

Ak nemáte záhradu, nemusíte sa obávať bez aromatickej chrenovej chuti. Nakoniec ju môžete zasadiť aj do vane. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

Comp Miešajte kompost, piesok a záhradnú pôdu v rovnakých častiach a potom vložte substrát do vedra.

Anschließend Potom zoberte koreň chrenu asi 25 cm dlhý a 1 cm hrubý a vložte ho šikmo do zeme. Horný koniec musí potom vyčnievať asi 3 cm od zeme.

❸ Teraz musíte v júni udržať pôdu vlhkú a odstrániť všetky vedľajšie výhonky. Keď v októbri pomaly začnú uschnúť všetky listy, môžete začať žatvu.

➤ Malý tip:

Neoddeľujte bočné časti v júni, mali by ste tak urobiť najneskôr pri zbere. Ak ich potom počas zimy uložíte do pieskovísk, môžete nasledujúce jar privezť bočné diely späť do zeme.