Tipy a triky

Jostabeere - tip na umiestnenie a výsadbu

Jostabeere - tip na umiestnenie a výsadbu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tí, ktorí majú radi ríbezle a egreše, budú milovať bobule josta. Chutia úžasne sviežo a ovocne a ľahko sa pestujú.

Jostabeere: zmes ríbezlí a egrešov -

Niektorí ich nazývajú bobule Josta, iné bobule Jochel a iní len hovoria Josta - vždy to však znamená jeden a ten istý druh bobúľ. A ako ste možno už asi uhádli z názvu, jedná sa o kríž medzi angreštami a rybízmi. Iste, každý má ríbezle a egreše. Ale nie bobule Josta. Stále viac a viac záhradkárov, ktorí sa venujú koníčkom, sa však stávajú priateľmi s rastlinami bez špičiek. Niet divu, že kyslé ochutnávky bobúľ sa dajú použiť na výrobu lahodných džemov, želé, džúsov a likérov. Okrem toho sú to tiež pravé bomby vitamínu C.

Bobule josta sú väčšie ako ríbezle a menšie ako egreše a sú zrelé okolo polovice júna do júla. Bobule však nedozrievajú súčasne, čo sťažuje zber, pretože trvá niekoľko týždňov. Avšak, aby bobule tvoriť a rozvíjať skvele vôbec, nemusíte len vybrať správne miesto. Závisí to aj od toho, ako sa úroda ukáže.

Ideálne miesto pre bobule josta

Aby mladé rastliny mohli dobre prosperovať a mať dostatok bobúľ, musíte ich vysadiť na slnečnom alebo čiastočne zatienenom mieste v záhrade. Najlepšie sa im darí v dobre odvodnenej, stredne ťažkej pôde. Ale poznámka: Vzdialenosť od susedných rastlín by mala byť najmenej dva metre, pretože bobule josta sú veľmi veľké. Rastie hojnejšie ako dve pôvodné rastliny a môže dorásť do výšky medzi 100 a 160 cm.

Náš tip na výsadbu

Ak ste si vybrali Jostabeere, je najlepšie zasadiť ho na záhrade od augusta do polovice októbra. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

❶ Pred výsadbou josta bobule v záhrade je vhodné vopred zalievať koreňovú guľu.

❷ Medzitým môžete vykopať dieru. To by malo byť asi 25 centimetrov hlboké a široké.

❸ Potom zoberte rastlinu a zasadte ju tak hlboko, ako bola pokrytá pôdou v kvetináči. Povrch koreňovej gule by preto mal byť zarovnaný s úrovňou zeme.

❹ Potom znovu naplňte výsadbový otvor vyťaženou zeminou a dobre naštartujte zem. Potom sa voda dôkladne zaleje vodou a rozprestrie sa okolo nej zhnitý hnoj alebo zrelý kompost.

Vermutlich Je možné, že v prvom roku nebudete môcť zbierať bobule. Ale už v druhom roku v júni budú prvé plody visieť na kríži na občerstvenie.

Jostabeere (Ribes 'Jostabeere')
Miera rastu:30 - 50 cm za rok
výška:120 - 180 cm
šírenie:150 - 250 cm
kvetina:Máj - jún
Poloha:Slnko do čiastočného tieňa
poschodie:normálna záhradná podlaha
Msgstr "Zobraziť viac obrázkov a údajov

Ako sa správne starať o bobule Josta

Zavlažovania:

Ak chcete, aby rastliny dobre rástli a tvorili veľa chutných bobúľ, musíte v prvých týždňoch po výsadbe hojne zaliať kríky Josta. Keď sa objavia prvé nové výhonky, môžete zastaviť zalievanie.

Hnojenie:

Kríky musíte hnojiť niekoľkokrát do roka. Odporúčame používať bobule hnojivo raz v apríli a kompost raz na jeseň. Tu je niekoľko rád, ako správne oplodniť bobule.

Zadná časť:

Pravidelné prerezávanie je potrebné iba od tretieho roku. Nemusíte veľa rezať. Je len dôležité, aby ste odstránili konáre, ktoré už viac niesú bobule. Musíte ich odrezať čo najbližšie k zemi.

Zima:

V zime potrebuje josta bobule istú ochranu. Aj keď je otužilá, kryt z kefového dreva alebo kompostu nemôže ublížiť.Komentáre:

 1. Harald

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa dopustíte chyby. Poďme diskutovať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 2. Jadarian

  Podľa mňa sa mýliš. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM.

 3. Jorma

  Kto mi môže pomôcť zistiť to podrobnejšie?

 4. Moogucage

  Otázka je zaujímavá, aj ja sa zúčastním diskusie. Spolu môžeme dospieť k správnej odpovedi.Napíšte správu