Záhradné tipy

Vytvorenie zeleninovej záhrady - 7 tipov


Ak chcete hojne žať vo svojej zeleninovej záhrade, musíte to urobiť veľa vopred. Moje tipy uľahčujú prácu a sľubujú dobrý výnos.

V čase, keď je zelenina drahšia a nemôžete si byť istí, či sú kontaminované znečisťujúcimi látkami a pesticídmi, je vaša vlastná zeleninová záhrada naozaj zlatá. Na jednej strane je zelenina z vlastnej záhrady omnoho zdravšia, na druhej strane je zábavné vidieť, ako rastie a prosperuje mrkva, kapusta a paradajky. Ale predtým, ako sa vám bude páčiť, musíte urobiť prácu, to znamená skontrolovať pôdu, položiť posteľ a vybrať správnu zeleninu. Našich 7 tipov ukazuje, čo ešte treba zvážiť.

Tip 1 - vytvorte priechodné postele

Je samozrejmé, že v zeleninovej záhrade je potrebné vysádzať postele. Mnohí hobby záhradníci zabudli, že medzi lôžkami je určitá vzdialenosť. Zelenina, ako je cibuľa alebo kapusta, zaberá veľa miesta. Každý, kto rozsieva alebo zasahuje rastliny na okraji postele, musí tiež naplánovať dostatočne široké cesty.

Tip 2 - zabezpečte dostatok zavlažovacej vody

Ak chcete všetko dobre rásť, musíte zeleninovú záhradu pravidelne zalievať. Aby celá vec nešla do peňazí, postavte dažďový sud. Ak je to možné, umiestnite kôš do blízkosti postele. Šetrí to dlhé vzdialenosti a vodu predhrieva slnko, ktoré je pre vaše rastliny „zdravšie“.

Tip 3 - Skontrolujte stav podlahy

Skôr ako začnete s výsadbou a siatím, skontrolujte stav pôdy. Každý druh zeleniny má svoje vlastné požiadavky, ktorým by ste mali venovať pozornosť, aby ste ich mohli neskôr pozbierať veľa.

Tip 4 - rýchlo rastúca zelenina

Pripravili ste si postele, t. vytyčením veľkosti a nahromadením pôdy sa jedná o skutočnú výsadbu. Tí, ktorí sú netrpezliví a chcú sa rýchlo zberať, sa môžu spoľahnúť na rýchlo rastúcu zeleninu.

„Zelenina a byliny určené na siatie:

  • reďkev
  • reďkev
  • fenikel
  • rukola
  • kôpor
"Zelenina na výsadbu

  • brokolica
  • karfiol
  • kaleráb
  • tekvica
  • šalát

Tip 5 - uprednostňujte zeleninu

Výsev a mladé rastliny sú sezónne bohaté v záhradných centrách na mieste. Ale ak by ste chceli, aby to bolo ešte osobnejšie a chceli by ste ušetriť peniaze, jednoducho si uprednostnite zeleninu sami. Na to nepotrebujete ani skleník, parapet je dosť.

Tip 6 - ďalší tip na mrkvu

Mrkva je obzvlášť obľúbená u hobby záhradníkov. Ale buďte opatrní: Mrkvu umiestnite na rovnaké lôžko každé tri roky, inak pritiahnu škodcov. Ako alternatívne miesto odporúčam vyvýšené lôžko.

Tip 7 - nezabudnite oplodniť

Mnohé zeleniny okrem slnka a veľkého množstva vody potrebujú občas aj časť hnojiva. Namiesto chemickej zmesi stále dávam prednosť starému dobrému kompostu. To zvyšuje ziskovosť vašej zeleninovej záhrady!