Výzdoba

Agáve dračích stromov - agáve bez ostňov

Agáve dračích stromov - agáve bez ostňovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte radi agáve, ale nechcete sa ublížiť, agáve dračích stromov sú tou najlepšou voľbou. Nemá špicaté konce listov a ľahko sa ošetruje.

Agave attenuata

Máte radi agávy? Ak áno, určite ich máte doma. Pretože listy sú veľmi špicaté a tiež veľmi tvrdé, špičky listov vytvorili skutočne malé ostny. Na okraji listov sú tiež malé kliešte. Toto nie je vždy výhodou, najmä ak máte malé deti. Ale aby ste sa nemuseli obísť bez agáve, môžete získať veľmi špecifickú rozmanitosť. Konkrétne agáve dračích stromov, ktoré majú zvlášť mäkké listy, a preto netvoria špicaté konce. Hrany nie sú tiež začiarknuté. Inak nie je rozdiel medzi konvenčným agávom, ani vo vzhľade, ani v starostlivosti.

Ako sa starať o agáve dračích stromov

Poloha:

Aby sa darilo agáve drakov, prirodzene potrebuje správne miesto. Agaves všeobecne ako veľmi slnečné a teplé miesto. Najlepšie je umiestniť agáve dračích stromov vedľa južného okna.

V lete môžete pokojne dať agávu vonku. Zvyknite si na svoje vnútorné agáve, ale pomaly na UV žiarenie vonku. Ak dáte rastlinu hneď pod horiace slnko, listy zhoria. Umiestnite agáve dračích stromov na čiastočne tieňované miesto na približne dva týždne. Potom si agáve nájde svoje miesto v planúcom slnku. Pred prvou nočnou mrázou musíte priviesť rastlinu späť do domu.

Zavlažovania:

Nemusíte zaliať veľa agáve. Pretože listy skladujú vodu, mali by ste pôdu udržiavať iba mierne vlhkú. V zásade stačí, ak agáve zalievate každé dva týždne. Prebytočná voda musí byť vždy schopná odtoku voľne, aby nedošlo k zamoknutiu vody. Agáve dračích stromov to vôbec neznášajú. Voda vždy vytečte z kvetináča.

Agáve drakov si odpočinú od októbra do februára. Tu musíte dať iba veľmi málo vody. Zabráni sa tým vyschnutiu balíka.

Hnojenie:

Každé štyri týždne počas fázy rastu hnojte agáve dračích stromov hnojivom kaktusu. Počas odpočinku v období od októbra do februára nemusíte hnojiť vôbec.

Presádzanie:

Väčšie agáve by sa mali premiestňovať približne každé tri roky v marci. Uistite sa, že rastlina dobre zatlačíte do substrátu. Nesmiete však poškodiť korene.

Zima:

Ako už bolo spomenuté, agáve dračích stromov si odpočinú od októbra do februára. Počas tejto doby sa im páči jasné a chladné. Teploty okolo 10 stupňov Celzia sú optimálne.

Extra tip: znásobte agáve

Agávu dračích stromov môžete tiež znásobiť oddelením malých ružičiek listov, ktoré tvoria rastlinu, od materskej rastliny a ich samostatným výsadbou. Inak môžete na jar rozmnožiť agáve dračích stromov pomocou semien. Trvá to len chvíľu.