Výzdoba

Škodcovia na ovocných stromoch

Škodcovia na ovocných stromoch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Škodcovia na ovocných stromoch sú pre mnohých hobby záhradníkov ťažké. Náš malý sprievodca vám povie, čo to je a čo môžete urobiť.

Ovocie z domácej záhrady je pýchou každého záhradníka. Ale rovnako populárne ako jablko, hruška alebo čerešňa sú u nás ľudia, rovnako ako ovocné stromy so škodcami. Teraz by nemalo zmysel chcieť ovocné stromy vopred chrániť pred škodcami. Každý strom má svoje zvláštnosti, ktoré nemôžu byť pokryté jediným opatrením. Je tiež prirodzené, že ovocné stromy sa určitým spôsobom chránia. Stáva sa to napríklad padaním a hnilobou listov. Vytvára sa tým prírodný humus, ktorý poskytuje stromu potrebné živiny.

Napriek vlastnej ochrane je často nevyhnutné, aby sa škodcovia usadili na ovocných stromoch a na nich. Veľkú časť škodcov tvoria húsenice, roztoče a vošky. Skôr ako začnete bojovať, mali by ste rozlišovať medzi skutočnými škodcami a menej nebezpečnými zvieratami.

Malé a veľké predpínače námrazy

Malý protimrazový napínač - Protimrazový napínač je jedným z najnebezpečnejších typov húsenice. Tým sa presne rozlišuje medzi malým a veľkým predpínačom námrazy. Najnebezpečnejšie pre ovocné stromy je malý napínač námrazy. Ak malý ovocný napínač napadne ovocný strom alebo iné dreviny, môže v najhoršom prípade viesť k plešatosti.

Na kontrolu zamorenia škodcami môžete zavesiť hniezdne boxy pre veľké kozy. Pre vtáky sú húsenice s mrazom obľúbené jedlo. Ak nie je možné prirodzene bojovať proti omrzlinám, ovinujte krúžky lepidla okolo kmeňa. Akonáhle sa lepivý efekt stratí, lepiace krúžky sa musia vymeniť.

Leaf bug

Listové chyby sa živia hlavne rastlinnou šťavou. - Listová chyba nerobí nič pre ľudí ani zvieratá, ale je škodlivá pre naše ovocné stromy. Chyby listov majú veľkosť od päť do desať milimetrov, krídla a zmes žltej, zelenej a červenej farby. Živia sa miazhou a ničia strom. Zamorenie je rozpoznateľné z perforovaných listov a deformovaného ovocia.

Listové chyby sú veľmi milujúce teplo, čo znamená, že ak sa ochladí a zmoknú, samy zmiznú. Ak vám to nestačí, zostane vám iba bojovať s látkami obsahujúcimi parafínový olej.

Apple obal (vyrobený z ovocia)

Caterpillar húsenica - ® nounours1 / stock.adobe.com Vyrobené ovocie je škodca, ktorý ovplyvňuje nielen jablone alebo jablká. Škodcami sú tiež kolonizované škodcovia a kdoule, ako aj kôstkové ovocie, figy a vlašské orechy. Samice kladú vajcia, z ktorých sa liahnu húsenice. Neohrabané zvieratá potom voľne používajú pokožku jablka priamo do mäsa.

Aby nedošlo k žiadnej obálke jabĺk, je najlepšie okolo kmeňa stromu zabaliť široký prúžok vlnitej lepenky. Plody vo vlnitej lepenke používajú ovocné červy ako miesto na kladenie vajíčok. Na konci júla môžete kartón vybrať a zlikvidovať spolu s obalmi na jablká.

Viac škodcov

Na ovocných stromoch je však oveľa viac škodcov, ako sú tu uvedené. Poškodenie spôsobujú aj zvieratá, ako sú blchy listové, komár žlčníkový, borák lieskových orechov a malinový chrobák.