Ponúk

Nápad na recykláciu paradajok


Ak pestujete paradajky na záhrade alebo v skleníku, vždy budete mať čerstvé ovocie, ale môžu sa vyskytnúť aj prípady, keď zozbierate toľko paradajok, že už neviete, kam ich dať. Pretože rajčiaky netrvajú večne, môžete ich buď dať preč, alebo vyskúšať nasledujúci tip: Čo keby ste si sami pripravovali sušené paradajky? Vynikajúca záležitosť!

Funguje to takto:
Nakrájajte paradajky na silné plátky. Jadrá by ste mali z veľkej časti odstrániť. Potom sa plátky umiestnia na plech na pečenie potiahnutý papierom na pečenie a ľahko nasolia. Potom nechajte oschnúť v sušiarni pri 100 stupňov asi osem hodín. Akonáhle paradajky sušia, môžete teraz posypať bylinkami alebo ich namočiť do olivového oleja. Pri tomto variante sušené paradajky prirodzene vydržia obzvlášť dlho. Ovocie môžete jesť čisté, na chlieb, na pizzu, ako predjedlá alebo ako sprievod mnohých vynikajúcich jedál.

Malý darček
Vložte sušené paradajky do oleja a potom pridajte niekoľko sušených bylín, napríklad rozmarínu. Nielen, že to vyzerá krásne, ale tiež chutí veľmi dobre. Môžete tiež pridať kocky ovčieho syra alebo mozzarellové gule. Naozaj máte voľnú ruku. A pretože vložka vyzerá veľmi pekne, môžete ju tiež dať preč.