Starostlivosť

Na záhrade používajte dažďovú vodu

Na záhrade používajte dažďovú vodu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho záhradkárov sa obáva, že náklady na zavlažovanie idú nad ich krky. Prečo si jednoducho neberieš dažďovú vodu?
Aké počasie bude v lete čakať? Niekedy prší ako vedrá, potom nasleduje ďalšie suché obdobie. Faktom je, že vaša záhrada potrebuje zalievať. Dlhé obdobia sucha nemajú radi zeleninovú záhradu ani trávnik. Ale existujú dva spôsoby, ako môžete svoju záhradu zalievať s minimálnym úsilím a takmer zadarmo. Čarovné slovo je zhromažďovanie dažďovej vody a jeho dávkovanie inteligentným spôsobom.

Nalievanie drahej vody z kohútika sa stane minulosťou, ak použijete dažďovú vodu, ktorá už existuje. Za týmto účelom zbierajte dažďovú vodu do vhodných nádob (dažďový valec), čo sa rýchlo vyplatí. Táto voda je pre vaše rastliny rovnako zdravšia, pretože nie je vápenatá. Okrem toho sa voda vracia do prirodzeného cyklu.

Zbierajte dažďovú vodu do dažďového valca

Najjednoduchším a najbežnejším spôsobom zberu dažďovej vody je dažďový sud. V súčasnej dobe nemusí byť tona veľká a škaredá a vyzerať škaredo v záhrade. Teraz existujú dažďové sudy v rôznych tvaroch a farbách, aby sa dali obratne namontovať do záhradného obrazu.

Pretože dažďový valec je vo väčšine prípadov priamo pod odkvapom, jeho veľkosť je vždy trochu závislá od plochy strechy. Ak je to väčšie, musíte použiť aj primerane veľký kontajner. Dažďové sudy, ktoré nemôžu zachytávať všetku dažďovú vodu, sú odpadom, pretože prebytočná voda tečie vedľa nej a niekedy dokonca spôsobuje zamrznutie.

Zozbierajte dažďovú vodu do (podzemnej) nádrže na vodu

Ďalším spôsobom, ako zbierať a využívať dažďovú vodu v záhrade, je zriadenie nádrže na vodu. Tieto „kolosy“ často obsahujú niekoľko tisíc litrov, a preto sa naozaj odporúčajú len do veľkých záhrad.

Môj tip: Ponorte nádrž na vodu do zeme a nalejte dažďovú vodu zo strechy domu.

Ak sú dve záhradné pozemky blízko seba, môže byť užitočné dohodnúť sa so susedom. Náklady na akvizíciu nádrže na vodu sa zdieľajú rovnako ako zrážaná voda. Praktickou vecou o nádržiach na vodu sú integrované čerpadlá a zariadenia, ktoré vám ušetria nutnosť ťahať otravné kanvy.

Cisterny alebo nádrže na vodu bez integrovaného čerpadla sa dajú ľahko dodatočne vybaviť externým dažďovým čerpadlom.Komentáre:

 1. Windham

  It is fun information

 2. Radbert

  Trafili ste na miesto. Dobrý nápad, súhlasím s tebou.

 3. Pili

  Sotva tomu môžem uveriť.

 4. Indira

  I congratulate, your thinking is magnificentNapíšte správu