Nápady a inšpirácia

Jedovaté rastliny v záhrade - ohrozené deti

Jedovaté rastliny v záhrade - ohrozené deti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Deti rýchlo vložili niečo do úst alebo cítili stromy a kríky. Ak sú tieto rastliny jedovaté, môže to byť nebezpečné.

Pri prechádzke záhradným centrom alebo listovaním v rôznych záhradných katalógoch sa rastliny často vyberajú iba podľa farby a výšky porastu. To však môže byť dosť nebezpečné, najmä ak sú v záhrade deti. Existuje niekoľko plodín, ktoré sú jedovaté alebo zdraviu škodlivé, ale ktoré zvonku nevidíte. Aby sa tu nič nestalo, tu sú najdôležitejšie jedovaté rastliny, ktoré by ste na záhrade nemali mať, alebo len s mimoriadnou opatrnosťou.

Ivy - jed je v ovocí

Ivy (Hedera helix) je horolezecký ker, ktorý môže dosiahnuť výšku 20 metrov. Z tohto dôvodu sa rastlina často používa na zelené holé steny alebo na ochranu súkromia. Nebezpečná vec na brečtane je ovocie. Toxické saponíny sa „schovávajú“ v dužine bobule. Prvé príznaky otravy sa objavujú, keď sa konzumuje iba niekoľko bobúľ. Listy úponky však nie sú úplne neškodné, môžu vyvolať vyrážku.

Laburnum - všetky časti rastliny sú jedovaté

Laburnum vyzerá krásne, keď kvitne, nemali by ste sa príliš priblížiť. Takmer všetky časti rastliny sú jedovaté, ale najhoršia časť je semeno. Spotreba spôsobuje nevoľnosť, zvracanie, pálenie v ústach, kŕče v bruchu a ďalšie. Zlatá dážď preto nemá miesto v domácej záhrade.

Holly - iba mierne toxické

Aj keď na prvý pohľad to znie neškodne, cesmína (Ilex aquifolium) nie je úplne bez nebezpečenstva. Tí, ktorí jedia bobuľovité ovocie, musia očakávať gastrointestinálne problémy, hnačky a zvracanie. Po konzumácii sa odporúča piť veľa vody. Ak deti zjedli lákavé červené ovocie, mali by ste okamžite vyhľadať lekára.

Smrteľné čerešne - život ohrozujúce deti

Deti by mali byť upovedomené o nebezpečenstvách, ktoré má Belladonna (Atropa belladonna) od útleho veku. Keďže plody smrtiacej čerešne sú veľmi podobné plodom „pravej čerešne“, rýchlo vás zvádzajú na rýchle občerstvenie. Prvými príznakmi otravy po konzumácii bobúľ sú rozšírené zrenice, sčervenaná pokožka, zvýšené pulzy, poruchy reči a prehĺtania, sucho v ústach a krku. Stačí iba tri konzumované bobule a dieťa je smrteľne ohrozené!

Pfaffenhütchen - otrava nie je okamžite rozpoznateľná

Pfaffenhütchen je krík vretena, ktorý môže dorásť až do výšky 4 metrov. Pfaffenhütchen produkuje bielo-zelené kvety od mája do júna. Zložitou vecou na Pfaffenhütchen je to, že príznaky intoxikácie sa prejavujú až niekoľko hodín po konzumácii. Môžu to byť poruchy obehového systému, kŕče v bruchu a nevoľnosť. Ak máte podozrenie na otravu, je najlepšie navštíviť lekára.