Tipy a triky

Krokusy, ktoré kvitnú na jeseň - šafranový šafran

Krokusy, ktoré kvitnú na jeseň - šafranový šafran


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krokusy kvitnú len na jar - zle! Existujú aj odrody, ktoré na jeseň vystrčia hlavy zo zeme. Patria sem napríklad šafranový šafran.

Takmer v každej záhrade, väčšinou na lúkach, na jar, často dokonca aj v zime, sú jedným z prvých jarných väzňov, ktorí vystrkujú hlavy zo zeme. Hovoríme o krokusy. Bez nej nie je záhrada jednoducho skutočnou záhradou. Ale nie sú len krokusy, ktoré ohlasujú jar. Na jeseň kvitnú aj odrody. Patria sem napríklad šafranové krokusy.

Každý, kto si myslí, že to má niečo spoločné so vzácnym šafranovým korením, má pravdu! Pretože šafran sa extrahuje zo šafranového šafranu. Na 1 gram potrebujete celkom 150 vlákien šafranu. Na krokusy sú dve až štyri vlákna. Určite sa môžete pokúsiť vyrobiť šafran sami, ale to je pravdepodobne dno bez dna. Na jeseň by ste mali zasadiť len šafranové krokusy, aby ste si mohli vychutnať ich krásny výhľad.

Ako správne zasadiť šafranové krokusy

❍ Poloha a pôda:

Šafranové krokusy majú radi teplo. Preto je najlepšie ich zasadiť na čo najsvetlejšom mieste. Podlaha by tam mala byť voľná a priepustná.

Time Výsadbový čas a technika:

Najlepšie je pestovať šafranové krokusy od augusta do októbra. Za týmto účelom umiestnite žiarovky šafranu vo vzdialenosti 6 centimetrov od seba hlboko asi 10 centimetrov. Krokusy môžete voľne šíriť na posteľ alebo ich zasadiť do malých skupín v posteli. Šafranové krokusy sa darí na posteliach aj v kvetináčoch.

Ako sa správne starať o šafranové krokusy

❍ casting:

Šafranové krokusy vyžadujú veľa vody. Mali by ste ich preto pravidelne zalievať, aby ste podporili zdravý rast a tvorbu kvetov. Ak máte šafranové krokusy v kvetináči, musíte byť opatrní, aby ste nezmrzli, pretože krehké malé rastliny to vôbec nevydržia.

❍ Hnojenie:

V skutočnosti nepotrebujete oplodniť šafranové krokusy. Ak však pre nich chcete urobiť niečo dobré, zafixujte šafranové krokusy univerzálnym hnojivom alebo hoblinami rohov.

Náš tip: zmiešajte odrody šafranu

Ak ste skutočným fanúšikom šafranu a nedokážete získať dostatok jemných rastlín, je najlepšie vysadiť rôzne odrody, ktoré majú rôzny čas kvitnutia. Takže na jar aj na jeseň máte na záhrade kvitnúce krokusy. Odporúčané čítanie: Vytvorte si vlastnú záhradnú lúku v záhrade.