Záhradné tipy

Vynásobte rozmarín


Akonáhle dostanete chuť rozmarínu, rozmarínová rastlina v záhrade už nebude stačiť. Takto môžete pestovať rozmarín.

Rosemary vyžaruje nádhernú vôňu

Každý, kto má rád korenie, pozná aj výraznú vôňu a chuť rozmarínu. V záhrade, na balkóne, na terase a dokonca aj v zimnej záhrade rastie nádherne aromatická vôňa. Pri varení by samozrejme nemal chýbať rozmarín, pretože dáva jedlám vynikajúcu stredomorskú chuť. Ak z tohto dôvodu chcete rozmnožovať svoje rozmarínové rastliny, nemusíte kupovať nové rastliny. Môžete tiež jednoducho rozmnožiť rozmarín pomocou odnoží, poklesov alebo semien - bez ohľadu na typ rozmarínu.

Vynásobte rozmarín odnožou

❶ Odrežte jednotlivé hroty, ktoré ešte neboli zalesnené. Mali by mať dĺžku asi desať centimetrov.

❷ Teraz listy opatrne odstráňte nožom na približne dvoch tretinách výhonku.

❸ Potom vložte stonku do pôdy a pevne ju zatlačte na miesto. Po niekoľkých týždňoch už výhonky rástli. Pretože nie všetky výhonky budú zakorenené, môžete ich niekoľko umiestniť do kvetináča a pestovať ich osobitne po pestovaní.

Rozložením rozmarínu množte

❶ Pri tejto metóde musíte hlinenú nádobu naplniť zmesou zemina-piesok a potom ju vykopať do zeme mierne pod rozmarínovou rastlinou.

❷ Teraz vyberte rozmarínovú streľbu a ohnite ju v hlinenej nádobe k zemi. Tu by teraz malo byť vysadené, stále napojené na materskú rastlinu.

The Ľahko odrežte výhonok v mieste, kde je vysadený v zníženej polohe, a tam pridajte trochu zakoreneného prášku.

❹ Teraz odrežte oblasť rezu do hlineného hrnca. Ak snímka nezostane v zemi, zvážte ju malým kameňom.

❺ Teraz nalejte dobre a udržujte pôdu vlhkú. Asi po štyroch mesiacoch môžete potom platinu oddeliť od materskej rastliny.

Mnohonásobne rozmarín pomocou semien

❶ Naplňte kultivačnú nádobu špeciálnou semennou zeminou. Keďže je veľmi jemný, najlepšie spĺňa požiadavky na rozmarínové semená. Potom pôdu jemne navlhčite pomocou sprejovej fľaše.

❷ Semená teraz zmiešajte s jemným pieskom a túto zmes posypte do pôdy s osivom.

❸ Teraz na semená posypte tenkou vrstvou semennej pôdy a mierne ich navlhčite.

Anschließend Potom prikryte pestujúce kvetináče priehľadným filmom a vložte kvetináče na svetlé a teplé miesto. Koniec koncov, semená rozmarínu sú ľahké klíčky.

❺ Teraz musíte substrát udržiavať rovnomerne vlhký.

❻ Akonáhle sú viditeľné prvé výhonky, môžete kryt odstrániť. Potom, čo sa prvé dva listy objavia po prvých dvoch listoch, môžete rastliny oddeliť. Ak sú dostatočne pevné, môžu byť vložené do postele.