Inštrukcia

Používajte mulč správne

Používajte mulč správneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pokrytie pôdy sa nazýva mulčovanie, hoci záhradkári, ktorí majú hobby záľuby, majú na to rôzne dôvody. Tento článok ukazuje, ktoré kompost je vhodný na čo.

Zastavenie buriny s kompostom - Keď začujeme termín „kompost“, väčšina ľudí uvažuje o komposte, ktorý je teraz k dispozícii v každom železiarskom a záhradnom centre. Mulčovanie je omnoho viac, pretože tento pojem bol vytvorený už pred mnohými rokmi v záhradníctve. Mulčovanie je o pokrytí zeme. Na tento účel sa používajú najmä organické materiály, ktorých cieľom je udržiavať vlhkosť pôdy.

Ak občas vynecháte mulčovacie lôžko, neurobíte to zle. Pretože mulč udržuje pôdu vlhkú, určité mulčovanie tiež dodáva živiny a ako pozitívny vedľajší účinok rastie menej buriny. Ale nie každý mulč je tiež vhodný pre každé lôžko. Aby ste urobili všetko správne, tu je niekoľko rád, ako používať ktorú mulčovanie:

Kôra:

Môže byť použitý v akomkoľvek kvetinovom záhľade a je tiež vhodný ako povrch cesty.

Slamy:

Je obzvlášť vhodný pre zeleninové postele, medzi jahodami a tiež v bylinkovej posteli. Slama sa musí dobre mlátiť, aby na jar budúceho roka na záhrade nevzrastalo zrno.

Zeleň:

Vynikajúca ochranná vrstva pod stromami a kríkmi. Za darcu humusu sa tiež považuje, ak sa listy postupne rozkladajú.

Odrezky trávy:

Všetky kvetinové záhony, ale aj zeleninové a bylinné postele sú z toho šťastné. Vhodné aj pre jahodové postele, ale až po zbere. Varovanie: Strihanie trávy by malo byť suché.

Drevná štiepka:

Používa sa hlavne pod kríkmi a stromami so sviežimi koreňmi. Nie je vhodné pre mladé rastliny, pretože drevné štiepky potláčajú rast rastlín.

Štrk:

Vyzerá veľmi dobre v skalke a tiež ako povrch chodníka.

pravidlo: Vrstva by nikdy nemala byť príliš vysoká, postačuje maximálne päť centimetrov, aj keď je napríklad pre mulčovanie kôry špecifikovaných desať centimetrov. Ak správne mulčujete, robíte pre rastliny veľa a tiež máte atraktívnejšie postele.