Tipy a triky

Rastliny brusníc

Rastliny brusnícWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte radi brusnice, nie vždy ich kupujte v pohári. Chutné bobule si lepšie pestujte sami. Koniec koncov, toto je detská hra.

Brusnice potrebujú kyslú pôdu

Ak máte radi brusnice, mali by ste zvážiť uvedenie týchto chutných bobúľ do záhrady. Majú kyslú chuť, preto nie všetci majú radi surové ovocie. Malé bobule, spracované na želé, jam a kompot alebo uložené v koláči, sú skutočnou explóziou patra. Takže vždy stojí za to pestovať brusnice na záhrade sami.

Zaujímavé fakty o brusniciach

Brusnica patrí do čučoriedkovej rodiny a je vždyzelená. Pretože kríky dosahujú výšku iba 10 až 40 centimetrov, sú ideálne na výsadbu vysokých stromov. Od mája do júna produkujú malé, zvonovité kvety. Potom sa vytvorí červené kyslé ovocie.

Plody sa obvykle nekonzumujú surové, ale varia sa. Nie sú len presvedčení svojím vkusom. Sú tiež veľmi zdravé, pretože sú plné vitamínov. Hovorí sa tiež, že majú liečivý účinok. Cranberries sú povedal, aby znižujú hladinu cholesterolu, majú protizápalové účinky a chránia pred rakovinou.

Ako správne zasadiť brusnice

Čas výsadby:

Brusnice sa vždy vysádzajú na jeseň. Najlepšie mesiace na to sú september alebo október. Ak sa obávate, že rastliny neprežijú zimu, môžete ich tiež umiestniť na zem skoro na jar, keď už nehrozí veľké riziko mrazu.

Poloha:

Brusnicové rastliny ako slnečné až čiastočne zatienené miesta v záhrade, ktoré môžu vykazovať vlhkú a mierne kyslú pôdu. PH by malo byť medzi 5 a 6. Toto je základná požiadavka na úspešnú kultiváciu. Mali by ste preto vopred otestovať pH pôdy. Ak je príliš vysoká, jednoducho spracujte rašelinu alebo rašelinovú pôdu do pôdy.

Pestovania:

Brusnicové kríky môžu byť osamotené, ale môžu tiež rásť pod rododendronmi, azalky alebo čučoriedkami. Najlepšie je postaviť ich do postele. Dávajte pozor na výsadbovú vzdialenosť približne 40 centimetrov. Každá výsadbová diera by mala byť dvakrát väčšia ako koreňová guľa. Okrem toho je vhodné vytvoriť drenáž zo štrku alebo potsherdu, aby sa zabránilo zamokreniu. Akonáhle ste vysadili kríky, zalejte ich správne a máte hotovo.

Zber:

V prvých dvoch rokoch brusnicové kríky stále neprinášajú žiadne ovocie. Ale od tretieho roku ďalej - dvakrát. Prvá úroda je naplánovaná na jún / júl. Spravidla sa ukáže, že je o niečo menší. Hlavná úroda je potom naplánovaná na september a október.

Starostlivosť o brusnicové kríky správne

Zavlažovania:

Brusnice naozaj nepotrebujú veľa vody. Podlaha však nesmie nikdy úplne vyschnúť. Preto je vhodné mulčovať brusnicové kríky.

Nezabudnite zalievať kríky aj na jeseň. Potom, keď iné rastliny už nepotrebujú toľko vody, brusnice to stále potrebujú.

Hnojenie:

Pokiaľ ide o hnojenie, s brusnicami nemusíte robiť veľa práce. Postačuje, ak kríky dodáte rohové jedlo a kompost raz ročne.

Rubrika:

Po odkvitnutí je vhodné trochu narovnať kríky brusníc. Slnko tak môže dosiahnuť všetky časti kríka a zabezpečiť, aby bobule zčervenali. Inak pre brusnice nie je potrebné orezávanie.

Zima:

V zime sa nemusíte báť, že vaše brusnicové kríky neprežijú chladné teploty. Koniec koncov, sú odolné až do -20 stupňov Celzia. Ak je v zime skutočne chladno, kríky jednoducho chráňte štetcom.