Záhradné tipy

Šálka ​​sladu - vynikajúca dekorácia postele


Kvitne v najkrajších odtieňoch ružovej, modrej a bielej a je ozdobou pre každú záhradu: šalvia mallow. Niet divu, že ich každý chce v zelenej oáze.

Šálky sladu sú krásnym pútavým lákadlom v posteli

Šalátové slady pochádzajú pôvodne zo stredomorského regiónu a sú ročné. Huňaté rastliny s krásnymi kvetmi môžu dorásť až do výšky 2 metrov. Krásne kvety, ktoré očarujú každého diváka od júla do septembra, sú zvláštnym vrcholom rastliny. Pretože kvitnú tak farebne, možno ich kombinovať s mnohými ďalšími kvetmi. A to tak na trvalých hraniciach, ako aj v kvetináči. Veľmi dobre sa tu darí aj šálku sladkej. Ale iba ak jej venujete náležitú starostlivosť.

Ako správne zasadiť hrnček sladu

Poloha:

Mallow má rád najmä slnko. Ale tiež sa darí v tieni. V každom prípade je dôležité, aby pôda na vybranom mieste bola voľne priepustná, pretože až potom bude rastlina v poriadku.

Siatie:

Nemusíte nutne uprednostňovať hrnčiarske sojky. Od marca sa výsev môže uskutočňovať aj vonku. Za týmto účelom urobte brázdy hlboké asi 1 centimeter a do nich posypte semená. Potom počkajte a uvidíte. Začiatkom leta by ste mali rastliny oddeliť. Dodržiavajte vzdialenosť asi 50 centimetrov.

Môžete tiež preferovať sladové šaláty vo vnútri. Semená vložte do misky na osivo a vložte ich do plastového vrecka, pretože ich môžete zapečatiť. Potom misku umiestnite na miesto, kde je teplota nepretržite okolo 20 stupňov Celzia, a substrát udržiavajte mierne vlhký. Po asi 20 dňoch by semená mali povstať. Ak sú sadenice vysoké asi 10 centimetrov, musíte ich vypichnúť a zasadiť do väčších kvetináčov. Rastliny sa potom môžu nechať ísť von v marci.

Starostlivosť o sliez šalát

Zavlažovania:

Šalátové slady sú veľmi skromné ​​rastliny, ktoré si nevyžadujú veľkú starostlivosť. V každom prípade je dôležité, aby ste kvety pravidelne zalievali. Rastlina môže bez problémov prežiť suché fázy, ale potom to tak kvitne. Takže každý deň zoberte kanvicu. Mali by ste však zalievať trochu menej ako príliš veľa, pretože zamokrenie vôbec nemá rád hrnčeky divej.

Podporovať kvitnutie:

Ak chcete, aby malinkový šalát kvitol obzvlášť dlho, potom pravidelne odrežte vyblednuté výhonky. Takže si môžete užiť nádherné kvety dlhšie.

Po odkvitnutí môžete rastlinu úplne z pôdy odstrániť a kompostovať.

Udržujte sladu mallow nízko:

Ak si neželáte, aby bol slanič taký veľký, môžete ho tiež udržať na nízkej úrovni. Aby ste to urobili, musíte jednoducho zrezať sléz v požadovanej výške, rovnako ako iné trvalky. Takže rastie rýchlejšie.

Šírenie:

Slaby sa rozmnožujú a zasievajú samy. Z tohto dôvodu môžete získať viac a viac z toho. Mali by ste potom jednoducho vytrhnúť alebo preniesť malé slabé rastliny.

Ak chcete rastliny množiť úmyselne, môžete použiť semená predchádzajúceho roka. Semená by ste mali zasiať do semienok od februára do marca. Od mája do júna môžete potom malé rastliny umiestniť do záhrady.