Sadenice

Presádzanie rastlín v 8 krokoch


Nový hrniec musí byť vždy o niečo väčší

Presádzanie rastlín sa chce naučiť, ale je možné ho pomocou niekoľkých tipov uľahčiť. Najmä na jeseň by niektoré rastliny mali dostať novú pôdu alebo väčší hrniec.

  1. Než začnete, mali by ste si byť istí, že rastlina musí byť premiestnená, inak by ste pravdepodobne len boli poškodení.
  2. Hrniec by mal byť o niečo väčší a mal by byť už vyplnený drenážnou vrstvou tak, aby ním bola pokrytá asi desatina hrnca.
  3. Potom opatrne a pomaly vytlačíte aktuálnu rastlinu z jej predchádzajúcej nádoby. Môže to pomôcť, ak narazíte na podlahu rukou, aby sa uvoľnila.
  4. Potom by korene mali byť zbavené pôdy a mŕtve korene môžu byť vo všeobecnosti odstránené.
  5. Potom vložte koreňovú guľu do stredu novej nádoby a naplňte pôdu. Korene však musia mať na všetkých stranách dostatok priestoru, vrátane nadol.
  6. Okraje kvetináčov môžu byť potom vyplnené zeminou a potom zľahka stlačené.
  7. Rastlina sa potom vráti do svojej pôvodnej polohy a musí sa napojiť. Zem teda môže ležať aj medzi koreňmi, takže nevznikajú žiadne medzery.
  8. Rastlina by mala byť oplodnená znova asi štyri týždne po presadení. Bežná zalievacia pôda už obsahuje hnojivo, ktoré je dostatočné na niekoľko prvých týždňov.