Ponúk

Odstráňte vošky - 2 domáce opravné prostriedky

Odstráňte vošky - 2 domáce opravné prostriedky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odstránenie vošiek - téma, ktorá v určitom okamihu ovplyvní každého majiteľa záhrady. Dobré, ak sa môžete spoľahnúť na prírodné domáce opravné prostriedky.

Beruška je prirodzeným nepriateľom vošiek -

Každý záhradný hobby to už zažil: tešíte sa z krásnych kvetín a naraz ich objavíte malé škaredé monštrum, S ich proboscismi tisíce vošiek bojujú s kvetmi a listami a ničia všetko krásne a zelené.

Ale nepropadajte panike, môžete situáciu napraviť bez toho, aby ste museli používať chemický klub. Buď budete zbierať žihľavu a urobíte vývar z listov, alebo použijete slunéčko sedmitečné ako zberač.

Vošky odstráňte zo žihľavy

Poďme k žihľave. Z čerstvo zozbieraných listov pripravte varnú vodu. To znamená, že vriacej vody sa nalieva na žihľavy. Žihľavy sa teraz musia nechať vsiaknuť do chladenej varnej nádoby najmenej dva dni. Akonáhle je všetko pretiahnuté, môžete z neho vylievať listy. Zvyšný vývar použite na postrek rastlín napadnutých voškami.

Je dôležité, aby ste striekali, keď svieti slnko. Inak sa môže stať, že listy a kvety získajú nevzhľadné hnedé škvrny. Táto žihľava varí tiež pomáha proti plesniam a roztočom.

Nechajte lienky odstraňovať vošky

Ak máte na záhrade veľa sluníčok, môžete si počítať šťastie, pretože čierni bodkovaní chrobáky radi jedia pre svoje životy vošky. To, čo mnohí záhradníci ani nevedia, je to, že larvy slunéčok sú už silnými zabijákmi vošiek. Ak si chcete vytvoriť príjemné prostredie pre lienky a tým podporiť jej rozmnožovanie, nechajte listy pod kríkmi a trvalkami. To dáva slunéčkam optimálny zimný domov. Poznáte nejaké ďalšie prírodné prostriedky na odstránenie vošiek? Potom napíšte komentár nižšie.Komentáre:

 1. JoJosho

  Plne zdieľam váš názor. There is something in this and the idea is good, I support it.

 2. Lawe

  but this is great!

 3. Tat

  Je na programe len lesklý glamour alebo všestranné pokrytie? A potom mám veľa myšlienok, ale neviem, ako si ich predstaviť ...

 4. Zephaniah

  In my opinion, this - wrong way.Napíšte správu