Ponúk

Odstráňte vošky - 2 domáce opravné prostriedky


Odstránenie vošiek - téma, ktorá v určitom okamihu ovplyvní každého majiteľa záhrady. Dobré, ak sa môžete spoľahnúť na prírodné domáce opravné prostriedky.

Beruška je prirodzeným nepriateľom vošiek -

Každý záhradný hobby to už zažil: tešíte sa z krásnych kvetín a naraz ich objavíte malé škaredé monštrum, S ich proboscismi tisíce vošiek bojujú s kvetmi a listami a ničia všetko krásne a zelené.

Ale nepropadajte panike, môžete situáciu napraviť bez toho, aby ste museli používať chemický klub. Buď budete zbierať žihľavu a urobíte vývar z listov, alebo použijete slunéčko sedmitečné ako zberač.

Vošky odstráňte zo žihľavy

Poďme k žihľave. Z čerstvo zozbieraných listov pripravte varnú vodu. To znamená, že vriacej vody sa nalieva na žihľavy. Žihľavy sa teraz musia nechať vsiaknuť do chladenej varnej nádoby najmenej dva dni. Akonáhle je všetko pretiahnuté, môžete z neho vylievať listy. Zvyšný vývar použite na postrek rastlín napadnutých voškami.

Je dôležité, aby ste striekali, keď svieti slnko. Inak sa môže stať, že listy a kvety získajú nevzhľadné hnedé škvrny. Táto žihľava varí tiež pomáha proti plesniam a roztočom.

Nechajte lienky odstraňovať vošky

Ak máte na záhrade veľa sluníčok, môžete si počítať šťastie, pretože čierni bodkovaní chrobáky radi jedia pre svoje životy vošky. To, čo mnohí záhradníci ani nevedia, je to, že larvy slunéčok sú už silnými zabijákmi vošiek. Ak si chcete vytvoriť príjemné prostredie pre lienky a tým podporiť jej rozmnožovanie, nechajte listy pod kríkmi a trvalkami. To dáva slunéčkam optimálny zimný domov. Poznáte nejaké ďalšie prírodné prostriedky na odstránenie vošiek? Potom napíšte komentár nižšie.